FUTBOL AMERYKAŃSKI: Rhinos Wyszków mistrzem PFL9

21.11.2022
Rhinos Wyszków zostali mistrzami PFL9 po zwycięstwie w sobotnim finale nad Wilkami Łódzkimi 26:24.

Dwie najlepsze ekipy sezonu futbolowych „dziewiątek” spotkały się w Sieradzu. W meczu, w którym spotkała się najlepsza defensywa ligi (Rhinos) z najlepszą ofensywą (Wilki) od początku widać było, że do ostatniego gwizdka będzie trwała walka.
I tak też było. Najpierw 8 punktów (przyłożenie i podwyższenie) zdobyli łodzianie. W drugiej kwarcie nasi zawodnicy wyrównali po akcji Kacpra Jaszewskiego i podwyższeniu Bartosza Morki.
W tej samej części meczu Wilki odpowiedziały znów za 8 punktów, a wyszkowianie zrewanżowali się sześcioma oczkami (przyłożenie Dominika Buczka).
Po przerwie kolejna akcja przyniosła łodzianom osiem punktów i mieliśmy wyniki 14:24.
Ostatnia kwarta była najbardziej emocjonująca. Po akcji Wiktora Wasilewskiego Nosorożce doprowadziły do stanu 20:24. Wyszkowianie nie wykorzystali co prawda podwyższenia, ale kilka minut przed końcem spotkania nastąpiła decydująca akcja.
Rhinos odzyskali piłkę od Wilków i po przyłożeniu Kacpra Jaszewskiego wyszli na prowadzenie 26:24.
To jednak nie był koniec meczu. Zaciekle atakujący zawodnicy z Łodzi byli o włos od zdobycia punktów w ostatniej akcji meczu. Na szczęście defensywna formacja Rhinos była uważna do ostatniej sekundy pojedynku.
Osiem meczów i osiem zwycięstw - tak wyglądał sezon 2022 dla wyszkowskich futbolistów amerykańskich. Trzeba mieć nadzieję, że sukces spowoduje wzmocnienie drużyny i powrót wyszkowskiego klubu do klasycznych rozgrywek PFL. Oby także z sukcesami.

Rhinos Wyszków – Wilki Łódzkie 26:24

Formacja defensywna: M. Waśkiewicz, M. Zaręba, M. Ptak, K. Kukwa, D. Kanownik, Ł. Rylski, M. Lubański, K. Urbaniak, H. Morka, D. Kuchta, O. Marczak, J. Kortiuk, D. Pniewski, J. Sema, T. Iwański, H. Dąbrowski, M. Mroczek, K. Wykowski
Formacja ofensywna: K. Jaszewski, P. Jusiński, J. Kosewski, M. Ślesik, K. Zawadka, Ł. Berbeć, P. Piórkowski, P. Wykowski, D. Buczek, K. Szymański, B. Morka, W. Wasilewski, K. Berbeć, Sz. Podgórski, Sz. Berbeć, B. Szymański
Trenerzy: Bartosz Szymański, Jarosław Rzemek, Dominik Młynarski, Mateusz Lubański