FUTBOL AMERYKAŃSKI: Rhinos wygrywają na inaugurację ligi

Sport

FUTBOL AMERYKAŃSKI: Rhinos wygrywają na inaugurację ligi

20.03.2018
autor: Maciej J. Kowalski
W inauguracyjnym meczu Ligi Futbolu Amerykańskiego Rhinos Wyszków pokonali Olsztyn Lakers 27:21.
Zespół z Wyszkowa przed sezonem bardzo poważnie się wzmocnił. Z Warsaw Eagles do Wyszkowa powrócił Hubert Deptuła, który zasilił drugą linię obrony Nosorożców. Michał Leśniarek ostatnio reprezentował natomiast Warsaw Dukes. Po rocznej przerwie do Rhinos wrócił także ofensywny liniowy Jakub Kosewski. Trzech graczy pozyskano z Ostrołęki: Karol Wesołowski gra na pozycji defensive backa, 18-letni Adrian Kocięcki jest running backiem, natomiast jako wide receiver „Nosorożców” zasilił Kacper Wojda. Atakiem kieruje Avery Neloms, a w defensywie najważniejszą rolę pełni Greg Williams.
Mecz odbył się w piątek na nowym boisku WOSiR. Spotkanie rzutem monetą rozpoczął burmistrz Grzegorz Nowosielski. A potem przy gorącym dopingu i arktycznej pogodzie rozpoczął się bardzo wyrównany pojedynek drużyn, które grają ze sobą bardzo często.
W zespole z Wyszkowa świetny mecz rozegrał rozgrywający Rhinos - Avery Nelsom, który nie dość, że świetnie kierował grą ofensywną drużyny, to jeszcze sam zdobył cztery przyłożenia.
Rhinos to drużyna reprezentująca najmniejsze miasto w całej LFA. Tym bardziej cieszy pierwsze zwycięstwo. O następne nie będzie jednak łatwo. Kolejny mecz zawodnicy z Wyszkowa rozegrają 7 kwietnia na swoim boisku, a przeciwnikiem Rhinos będą Lowlanders Białystok, którzy w zeszłym roku występowali w Toplidze PLFA.

Rhinos Wyszków - Olsztyn Lakers 27:21 (6:0; 14:14; 7:7; 0:0)
Eurodock - maj 2024
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość