FUTBOL AMERYKAŃSKI: Rhinos w półfinale

04.10.2016
autor: M
Bardzo wyrównany mecz obejrzeli widzowie ćwierćfinałowego spotkania II ligi futbolu amerykańskiego. Wyszkowskie Nosorożce wygrały po walce z Green Ducks Radom 35:25 i awansowały do półfinału.
Był to najtrudniejszy z trzech tegorocznych meczów z radomianami. Dwie pierwsze kwarty były bardzo wyrównane i na przerwę Rhinos schodzili z przewagą jednego przyłożenia, co rywale mogli szybko odrobić.
Jednak w trzeciej kwarcie nastąpił popis gry Nosorożców. Wynik 14:0 mówi wszystko. Jednak mimo to goście w ostatniej części spotkania pokazali, że są dobrą drużyną. Na wyrównanie strat zabrakło im jednak czasu i sił. Tym samym wyszkowianie uzyskali największy sukces w swojej krótkiej historii i awansowali do półfinału drugiej ligi PLFA.
W pozostałych ćwierćfinałach padły następujące rozstrzygnięcia: Silvers Olkusz - Lakers Olsztyn 16:30; Wolverines Opole - Bydgoszcz Archers 7:19; Kraków Tigers - Panthers Wrocław B 6:30. Jak widać tylko  Rhinos wykorzystali atut własnego boiska.
Nasz półfinał odbędzie się w niedzielę 16 października o 14.30 w Wyszkowie. Przeciwnikiem Rhinos będą AZS Lakers Olsztyn.

Rhinos Wyszków - Green Ducks Radom 35:25 (14:7, 7:6, 14:0, 0:12)

Formacja ataku: P. Wykowski (TE) K. Kowalczuk (LG) P. Piórkowski (C) A. Podgórski (WR) B. Szymański (WR) M. Ślesik (LT) S. Berbeć (WR) B. Robinson (QB) T. Jędrzejczyk (RB) Ł. Wiech (RG) J. Kosewski (RT)
Formacja obrony: H. Deptuła (ILB) D. Kanownik (LOLB) B. Oleksiak (ROLB) K. Wykowski (RE) Ł. Berbeć (LE) M. Zaręba (DT) M. Lubański (CB) T. Iwański (CB) D. Górski (ILB) R. Kędzierski (DT) D. Thomas (S)
Formacja specjalna: B. Szymański (KR2) M. Ślesik (LS) B. Robinson (PR2,H) T. Jędrzejczyk (PR1) D. Górski (P,K) D. Thomas (KR1)