FUTBOL AMERYKAŃSKI: Rhinos czekają baraże o utrzymanie

30.11.-0001
autor:
W niedzielnym meczu PLFA I wyszkowscy Rhinosi przegrali z Kozłami Poznań i niestety czeka ich walka w barażach o utrzymanie w I lidze.
W pierwszym meczu Rhinos z Kozłami, dwa miesiące temu, przy ujemnej temperaturze, górą byli poznanianie, którzy wygrali na swoim boisku 35:14. W upale panującym w Wyszkowie również lepiej czuli się zawodnicy z Wielkopolski.
Mecz w pierwszej kwarcie był wyrównany. Obie ekipy zaliczyły po jednym przyłożeniu (plus podwyższenie). Druga kwarta była najciekawsza. Najpierw dwa razy punkty zdobyli goście. Sześciopunktowymi akcjami popisali się Mateusz Patalas i Bartosz Woch. Jedno podwyższenie i zrobiło się 20:7 dla Kozłów. Wtedy najpiękniejszą akcję meczu przeprowadził Tyler Williams. Z piłką pod pachą pokonał prawie całą długość boiska (90 jardów) i zdobył punkty dla wyszkowian.
Po przerwie Rhinos wyrównali na 20:20 po akcji Bartosza Szymańskiego. Niestety później trzy kolejne przyłożenia zdobyli gracze z Poznania. Gospodarze odpowiedzieli tylko jedną akcją punktową (kolejny raz Szymański po podaniu Williamsa).
Piotr Wykowski, prezes Rhinos powiedział po meczu: - Do wygranej zabrakło nam doświadczenia. Mieliśmy braki w defensywie i było to dzisiaj widać. Ostatni  mecz sezonu regularnego - z Sharks potraktujemy jak każde inne spotkanie. Mimo iż i tak jesteśmy skazani na baraże, to zamierzamy pokonać warszawian.
Najlepszym zawodnikiem Rhinos był rozgrywający Rhinos Tyler Williams. Miał udział we wszystkich czterech akcjach punktowych swojej ekipy – trzy razy podał na przyłożenie i raz zdobył punkty osobiście po efektownym dziewięćdziesięciojardowym biegu.

Rhinos Wyszków - Kozły Poznań 27:41 (7:7, 7:13, 6:14, 7:7)
Formacja ataku: P. Wykowski (TE) P. Piórkowski (C) A. Podgórski (WR) B. Szymański (WR) S. Berbeć (WR) Ł. Wiech (RT) K. Nowak (LT) Ł. Łuczyński (RG) M. Kamil (LG) K. Szymański (WR) T. Williams (QB)
Formacja obrony: D. Kanownik (ROLB) K. Wykowski (LE) Ł. Berbeć (RE) M. Lubański (LOLB) W. Runo (ILB) M. Mroczek (S) T. Iwański (S) J. Kazula (CB) H. Morka (CB) R. Buczyński (DT) J. Rzemek (ILB)
Formacja specjalna: A. Podgórski (KR2, PR2) B. Szymański (KR1,PR1) D. Górski (P,K) K. Nowak (LS) T. Williams (H)