FUTBOL AMERYKAŃSKI: Porażka z Łucznikami (foto)

02.05.2017
W sobotnim meczu I ligi PLFA wyszkowskie Nosorożce przegrały na własnym boisku 21:24 z Bydgoszcz Archers. Gościom udał się więc rewanż za porażkę z pierwszej rundy.
Mecz najciekawszy był w pierwszej kwarcie. Lepiej zaczęli wyszkowianie, po przyłożeniu Tylera Williamsa i podwyższeniu Daniela Górskiego, Rhinos prowadzili 7:0. Niestety, potem do głosu doszli goście, którzy zdobyli punkty po dwóch przyłożeniach i dwupunktowych podwyższeniach.
Następną akcję można uznać za najefektowniejszą w całym meczu. Bartosz Szymański złapał wykopaną przez bydgoszczan piłkę i wymijając przeciwników przez 90 jardów zakończył bieg przyłożeniem. Podwyższył za jeden punkt kolejny raz Górski. Pierwsza kwarta zakończyła się minimalnym prowadzeniem Archers (16:14),
Następna kwarta przyniosła punkty zdobyte przez Williamsa i (a jakże) Górskiego i Rhinos prowadzili w połowie spotkania 21:16.
W całej drugiej połowie meczu zobaczyliśmy tylko jedną akcję punktową. Niestety nie była to akcja wyszkowian. Archers w trzeciej kwarcie zdobyli 8 punktów (przyłożenie i dwupunktowe podwyższenie). Ostatnia ćwiartka meczu nie przyniosła żadnych punktów i Nosorożce zanotowały trzecią porażkę w I lidze.
MVP meczu: Jakub Kubacki (rozgrywający Bydgoszcz Archers).
- Główną przyczyną porażki był brak wykończenia akcji. Mieliśmy wiele okazji na zdobywanie punktów, ale w kluczowych momentach nie potrafiliśmy postawić kropki nad i. Trzeba tę porażkę przełknąć i grać dalej, zostały nam jeszcze trzy mecze i wszystkie musimy wygrać, jeżeli chcemy awan-sować do play-offów. – powiedział po meczu George Booker, trener Rhinos.
Nosorożce za dwa tygodnie zmierzą się w Olsztynie z miejscowymi Lakers i będzie to bardzo ważny mecz dla układu tabeli. Olsztynianie mają bo-wiem, tak jak nasz zespół, cztery punkty.

Rhinos Wyszków - Bydgoszcz Archers 21:24 (14:16; 7:0; 0:8; 0:0)
Formacja ataku: P. Piórkowski (C) K. Kukwa (LT) A. Podgórski (WR) B. Szymański (WR) S. Berbeć (WR) Ł. Wiech (RT) K. Nowak (RG) M. Kamil (LG) K. Szymański (WR) M. Berberć (WR) T. Williams (QB)
Formacja obrony: D. Kanownik (ILB) B. Oleksiak (ROLB) K. Wykowski (DT) Ł. Berbeć (RE) M. Lubański (LOLB) T. Iwański (CB) K. Staszewski (S) J. Kazula (CB) D. Górski (LE) H. Morka (S) R. Buczyński (DT)
Formacja specjalna: P. Piórkowski (LS) A. Podgórski (KR2,PR2) B. Szymański (KR1,PR1) D. Górski (P,K) T. Williams (H)