FUTBOL AMERYKAŃSKI: Nosorożce gorsze od Rekinów

26.04.2017
Dwa zwycięstwa i dwie porażki - tak na półmetku rozgrywek sezonu zasadniczego I ligi PLFA wyglądają wyniki Rhinos Wyszków. W sobotę nasi futboliści ulegli wyraźnie Warsaw Sharks 12:47.
Rekiny przystępowały do meczu w roli faworyta. W tym sezonie zajmują pierwsze miejsce w grupie, a wszystkie dotychczasowe mecze wygrywały. Goście mogli za sprawą zwycięstwa dogonić Sharks, ale sztuka ta się nie udała.
Początek meczu nie wskazywał jednak na to. Po przyłożeniu Tylera Williamsa wyszko-wianie prowadzili 6:0, ale z każdą minutą było widać, że Sharks są do meczu dobrze przygotowani. Pierwsza kwarta skończyła się prowadzeniem warszawian 13:6.
Druga część meczu to, wg opinii oglądających ten mecz, najlepsze 12 minut w wykonaniu Sharks. Cztery przyłożenia (i jedno podwyższenie za 2 punkty) dały wielką przewagę miejscowej drużynie.
W trzeciej kwarcie Rhinos także nie zdobyli punktu i warszawski zespół prowadził już 47:6.
Ostatnia kwarta posłużyła sztabowi szkoleniowemu Sharks do ogrania zawodników rezerwowych. Bartosz Szymański, po podaniu Tylera Williamsa, ustalił wynik na 47:12.
Ci dwaj zawodnicy w formacji ofensywnej oraz reprezentant Polski Kamil Wykowski oraz Bartłomiej Oleksiak, którzy zapisali na swoje konto kilka udanych powaleń, byli najlepszymi zawodnikami naszej drużyny.
W tabeli I ligi sytuacja jest arcyciekawa - trzy zespoły mają po 4 punkty. W najbliższą sobotę wyszkowianie podejmą na własnym boisku Bydgoszcz Archers, z którym w pierwszym meczu wygrali 22:14. Bydgoszczanie w tym sezonie nie wygrali jeszcze spotkania, jest więc szansa na to, by Rhinos awansowali w tabeli na drugie miejsce.
Początek sobotniego spotkania o godz. 15.00.

Warsaw Sharks - Rhinos Wyszków 47:12 (13:6; 26:0; 8:0; 0:6)
Formacja ataku: K. Kukwa (LG) A. Podgórski (WR) B. Szymański (WR) M. Ślesik (RT) S. Berbeć (WR) Ł. Wiech (LT) K. Nowak (RG) Ł. Łuczyński (C) M. Kuchta (WR) M. Berberć (WR) T. Williams (QB)
Formacja obrony: D. Kanownik (ROLB) M. Piekarz (LE) A. Pyśk (DT) P. Malinowski (CB) M. Lubański (ILB) W. Runo (ILB) H. Nastula (CB) K. Staszewski (S) J. Kazula (CB) R. Buczyński (RE) M. Szkodziński (LOLB)
Formacja specjalna: P. Wykowski (KR1) P. Piórkowski (LS) A. Podgórski (PR2) B. Szymański (PR1) T. Iwański (KR2) D. Górski (P,K) T. Williams (H)