FUTBOL AMERYKAŃSKI: Kozły lepsze od Nosorożców

28.03.2017
Nie udała się wyszkowskim Nosorożcom wyprawa do Poznania. Nasi futboliści przegrali z Kozłami 14:35.
Pierwsza połowa nie zapowiadała porażki wyszkowian. Rhinos rozpoczęli od prowadzenia w pierwszej  kwarcie 7:0 po przyłożeniu Bartosza Szymańskiego i podwyższeniu Daniela Górskiego. Jednak potem do głosu doszli poznaniacy i na przerwę po drugiej kwarcie gracze schodzili z wynikiem 8:7 dla Kozłów.
Wyszkowianie grali bez czterech ofensywnych liniowych i dwóch defensywnych. To osłabiło siłę beniaminka, w związku z czym spadkowicz z Topligi nie miał problemu, by wygrać ten mecz. - Z minuty na minuty wyglądało to coraz lepiej - stwierdził Bartosz Wika prezes Kozłów. I rzeczywiście - w III i IV kwarcie punktowali głównie poznianiacy. Jedyne punkty w tej części meczu zdobyli Tyler Williams po 20-jardowej akcji biegowej oraz Daniel Górski (podwyższenie za jeden punkt).
Następny mecz wyszkowianie zagrają u siebie. 2 kwietnia Rhinos rozegrają pierwsze pierwszoligowe spotkanie na własnym boisku. Przeciwnikami będą oglądani już w Wyszkowie Olsztyn Lakers, którzy w swoim inauguracyjnym meczu przegrali z Warsaw Sharks.

Kozły Poznań - Rhinos Wyszków 35:14 (6:7; 3:0; 12:7; 14:0)

I kwarta
0:7 przyłożenie Bartosza Szymańskiego po 25-jardowej akcji po podaniu Tylera Williamsa (podwyższenie za jeden punkt Daniela Górskiego)
6:7 przyłożenie Patryka Barczaka po 35-jardowej akcji biegowej

II kwarta
9:7 25-jardowe kopnięcie z pola Wojciecha Szymańskiego
III kwarta
15:7 przyłożenie Patryka Barczaka po 15-jardowej akcji biegowej
21:7 przyłożenie Mateusza Patalasa po 18-jardowej akcji po podaniu Patryka Barczaka
21:14 przyłożenie Tylera Williamsa po 20-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Daniela Górskiego)

IV kwarta
29:14 przyłożenie Gamou Falla po 55-jardowej akcji po podaniu Patryka Barczaka (podwyższenie za dwa punkty Pawła Wdowińskiego)
35:14 przyłożenie Bartosza Wocha po 23-jardowej akcji biegowej