E-SPORT: Najlepsi gracze FIFA21 w powiecie wyszkowskim (FOTO)

Sport

E-SPORT: Najlepsi gracze FIFA21 w powiecie wyszkowskim (FOTO)

22.06.2021
autor: Starostwo Powiatowe
Zwycięstwem Igora Dąbrowskiego pseudonim Igorro2000 zakończył się Turniej e-sportowy FIFA21 o Puchar Starosty Powiatu Wyszkowskiego, który w minioną niedzielę (20 czerwca) miał miejsce na placu Miejskim w Wyszkowie.
 
Dla 29 graczy, którzy zjawili się w centrum Wyszkowa rywalizując w iście afrykańskich warunkach pogodowych, czekały dwa stanowiska z konsolami Playstation 4 oraz gra FIFA21. Jeden z pojedynków transmitowany był na żywo na ekranie LED o powierzchni 15 m kw., który zawitał do Wyszkowa z okazji strefy kibica organizowanej przez Gminę Wyszków. Termin turnieju nie był przypadkowy, trwa faza grupowa Mistrzostw Europy w piłce nożnej, w której występuje reprezentacja naszego kraju.
Przed oficjalnym rozpoczęciem zawodów nastąpiło w obecności uczestników i kibiców (ponad 50 osób) losowanie drabinki turniejowej (system pucharowy 32). Turniej rozegrany został w systemie play-off single elimination, tzn. przegrywający odpada. Na każdym etapie rozgrywek pucharowych gracz zobligowany był do wyboru zespołu Polski, a więc przez cały ponad 5-godzinny dzień zmagań obserwowano pojedynki tylko i wyłącznie naszej reprezentacji. Kibice zatem mogli obserwować wiele pojedynków Lewego z Kamilem Glikiem albo akcję sam na sam w wykonaniu kapitana naszej drużyny z bramkarzem Maciejem Szczęsnym. Mecze 1 rundy rozgrywane były po 8 minut (połowa 4 minuty), od fazy 1/8 czas został zwiększony łącznie o 2 minuty, natomiast mecz o najniższy stopień podium i końcowy triumf w wydarzeniu trwały 2x6 minut.
Najmłodszy uczestnik zmagań miał 13 lat, a najstarszy 30. Prowadzący turniej wicestarosta Leszek Marszał stwierdził, iż cieszy się, że na terenie powiatu przybywa wydarzeń e-sportowych: – Cieszymy się, iż mimo krótkiego okresu na promocję wydarzenia mogliśmy gościć fanów gier komputerowych ze wszystkich gmin Powiatu Wyszkowskiego. Mimo trudnych warunków pogodowych w postaci upału i żaru lejącego się z nieba, towarzyszyło nam wiele emocji, zawodnicy wykazali się licznymi strategiami, udanymi dryblingami, skutecznymi obronami i defensywą oraz dużą ilością pięknych bramek. Chciałem podziękować Gminie Wyszków za bezpłatne użyczenie telebimu, Wyszkowskiemu Ośrodkowi Kultury „Hutnik” oraz Stowarzyszeniu „Bocian KRIS” z Brańszczyka za pomoc organizacyjną.
W trakcie trwania turnieju można było zaobserwować sytuację, że czym bardziej wchodził on w decydującą fazę, tym częściej pozostali w nim gracze wybierali innowacyjną taktykę i formację 4-1-2-1-2. Rywalizacja w półfinałach to typowa gra obronna, wręcz asekuracyjna, wzajemne wyczekiwanie po obu stronach na kontratak oraz mało oddanych strzałów. W końcu stawką był awans do finału i walka o cenne nagrody. Zarówno mecz finałowy, jak i o brązowy medal to emocje na najwyższym poziomie sportowym zakończone w serii popularnych jedenastek. Szczególnie w pamięci widzów i uczestników zapadnie pojedynek finałowy, gdzie, mimo znakomitego początku późniejszego triumfatora Igora Dąbrowskiego, który prowadził już 2:0, jego rywal młodszy o 5 lat Aleksander Błachnio potrafił doprowadzić do wyrównania, a bramkę na 3:3 przedłużają nadzieję na wygraną zdobył w 92 minucie! W serii rzutów karnych, mimo pierwszej nietrafionej jedenastki, więcej zimnej krwi zachował ostatecznie Igor Dąbrowski i to on mógł unieść w geście triumfu Puchar Starosty Powiatu Wyszkowskiego.
 
Ostateczna klasyfikacja:
I miejsce - Igor Dąbrowski (20 lat), pseudonim Igorro2000, Drogoszewo
II miejsce - Aleksander Błachnio (15), OleuszFC, Długosiodło
III miejsce - Jakub Gut (15), Gutek, Drogoszewo
IV miejsce - Łukasz Klimaszewski (27), KlimekLN, Leszczydół-Nowiny
Odbierając puchar za I miejsce oraz markowe akcesoria gamingowe, zwycięzca podkreślił, że poziom zawodników był bardzo wyrównany, a ci którzy nie ćwiczą regularnie w najnowsze wydanie gry marki Electronic Arts, nie są na czasie i rywalizacja szybko to zweryfikowała.
Według kibiców za najładniejsza bramkę turnieju uznano trafienie nikogo innego jak samego Roberta Lewandowskiego w wykonaniu Tomasza Kaczmarczyka popularnego KMXa. Organizatorem turnieju było Starostwo Powiatowe w Wyszkowie, Wydział Promocji i Rozwoju oraz Wydział Organizacyjny.
1/16
Adam Skoczylas - Jakub Gut 1:2
Łukasz Kotowski - Konrad Chodyna 1:7
Mateusz Świderski wolny los
Marcel Jezierski - Bartłomiej Bala 2:4
Kacper Augustynik - Kacper Jagielski 1:2
Arkadiusz Wyszyński - Mateusz Wałowski 0:3
Daniel Kalinowski - Mateusz Rudnicki 2:1
Igor Dąbrowski - Tomasz Kaczmarczyk 3:1
Łukasz Klimaszewski - Karol Anklewicz 1:0
Hubert Gemza - Karol Łapiński 0:0 (k.1:3)
Przemysław Gąsior - Jakub Powierza 6:0
Jakub Zbrzeźniak wolny los
Maciej Kacprzyński wolny los
Aleksander Błachnio - Daniel Zieliński 3:0
Dawid Szymański - Michał Wałowski 2:2 (k.3:4)
Dawid Jóźwiak - Aleksander Roman 0:1
1/8
Jakub Gut - Konrad Chodyna 4:2
Mateusz Świderski - Bartłomiej Bala 1:2
Kacper Jagielski - Mateusz Wałowski 8:2
Daniel Kalinowski - Igor Dąbrowski 0:6
Łukasz Klimaszewski - Karol Łapiński 6:3
Przemysław Gąsior - Jakub Zbrzeźniak 2:1
Maciej Kacprzyński - Aleksander Błachnio 0:5
Michał Wałowski - Aleksander Roman 2:2
ćwierćfinały (1/4)
Jakub Gut - Bartłomiej Bala 3:2
Kacper Jagielski - Igor Dąbrowski 1:6
Łukasz Klimaszewski - Przemysław Gąsior 4:2
Aleksander Błachnio - Aleksander Roman 3:0
półfinały (1/2)
Jakub Gut - Igor Dąbrowski 0:1
Łukasz Klimaszewski - Aleksander Błachnio 0:3
III miejsce
Jakub Gut - Łukasz Klimaszewski 1:1 (k.5:4)
Finał
Igor Dąbrowski - Aleksander Błachnio 3:3 (k.3:2)
 
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość