E-SPORT: Królowie Życia wygrali e-turniej (foto)

Sport

E-SPORT: Królowie Życia wygrali e-turniej (foto)

25.10.2016
autor: M
Żadna z wyszkowskich drużyn e-sportowych nie awansowała do najlepszej ósemki turnieju Counter Strike Global Offensive, który w weekend odbył się w hali WOSiR.
Ponad 25 godzin najlepsi gracze  spędzili przed komputerami na hali sportowej WOSiR w Wyszkowie walcząc o Puchar Burmistrza Wyszkowa w V turnieju e-sportowym. W ciągu dwóch dni rozegrano 36 spotkań oraz blisko 900 rund – 441 w sobotę oraz 443 w niedzielę. Zwycięzcą okazała się formacja Królowie Życia z Warszawy, która wróciła do stolicy z nagrodą w wysokości 2000 złotych i okazałym pucharem.    
Podczas zmagań e-sportowych w Wyszkowie wykorzystanych zostało 36 komputerów, które dały możliwość rozgrywania 3 pojedynków w jednym czasie oraz 2 ekrany projekcyjne ustawione w stronę trybun. Rywalizacja z dwóch pojedynków była transmitowana na żywo stacjonarnie oraz w Internecie. Rozgrywki CS:GO przeprowadzone zostały systemem 5on5, MR15 (drużyny składały się z 5 zawodników, połowa mapy 15 rund).
W turnieju udział wzięły drużyny z takich miast, jak Szczecin, Warszawa, Ostrołęka, Legionowo, czy z województwa kujawsko-pomorskiego. Oczywiście nie zabrakło wyszkowian.
Jednak tylko dwie z wyszkowskich drużyn (Anty Establishment Komando, Risin'G) przebrnęły pierwszą fazę rozgrywek, by znaleźć swoich pogromców w 1/8 turnieju. Heroiczną walkę stoczyła również lokalna drużyna Kasztany, która w pierwszej rundzie turnieju przegrała zaledwie 14:16 ze szczecińskim zespołem Visionae.
 Końcowa klasyfikacja:
1.    Królowie Życia (Warszawa, Puławy): Tomasz Komsta  (kapitan), Filip Kołcz, Łukasz Matusik, Patryk Sokołowski, Konrad Srę-bacz
2.    Temacik (Wołomin): Damian Wawryło, Kamil Dziedzic, Adam Puchalski, Michał Libicki, Mateusz Serafimowicz
3.    eVitas gaming (Łódź): Kamil Forysiak, Paweł Kuśmierczyk, Michał Karwacki, Kamil Lisiecki, Marcin Białek
4.    esArena.pl (Ostrołęka)
5.    Ventum eSporst (województwo kujawsko-pomorskie)
5.    Team Tactical Fusion (Brodnica)
7.    Gangsterzy (Warszawa)
7.    intox.gaming (Ciechanów)

Organizatorzy składają podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli w organizacji turnieju, w tym szczególności dla sędziów i administratorów serwerów (Ma-teusz Bryl, Kuba Zbrzeźniak), informatykom urzędu miejskiego, którzy pomogli w rozstawieniu i konfiguracji sprzętu komputero-wego (Jerzy Ciok, Robert Augustyniak, Jarosław Piątek), wolonta-riuszom (Karol Szymański, Michał Ciok, Bartosz Ciok). Łącze internetowe oraz sprzęt i okablo-wanie sieciowe na potrzeby rozgrywek dostarczyła firma FUZ Adam Rojek (www.fuz.pl).

fot. mjk oraz UM Wyszków

Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość