DAKAR 2021: Kamil Wiśniewski czwarty na mecie!

Sport

DAKAR 2021: Kamil Wiśniewski czwarty na mecie!

16.01.2021
autor: mjk
Zakończył się tegoroczny Rajd Dakar. Wyszkowianin Kamil Wiśniewski jadący quadem zajął czwarte miejsce - najlepsze w historii swoich startów w Dakarze.
W kategorii quadów najlepszy okazał się Manuel Andujar. Dla Argentyńczyka to pierwszy dakarowy triumf. Podium uzupełnili Giovanni Enrico z Chile i Amerykanin Pablo Copetti. Nasz zawodnik znalazł się tuż za podium, choć do trzeciego na mecie zawodnika USA stracił prawie 4 godziny.

- To mój piąty start w Dakarze. Udało mi się osiągnąć najlepszy w karierze rezultat. Po raz czwarty jestem też na czele klasyfikacji 4×4. To był jeden z najtrudniejszych rajdów, w jakim kiedykolwiek startowałem – szczególnie dla sprzętu. Oczywiście, kiedyś chciałbym stanąć na podium, ale to chyba jeszcze nie ten moment. Z roku na rok czuję się na Dakarze coraz lepiej, łapię niezbędne doświadczenie - powiedział nasz zawodnik.

Kamil Wiśniewski minął linię mety ostatniego odcinka jako trzeci i dzięki temu cały rajd występujący w barwach Orlen Teamu quadowiec zakończyl na wysokiej pozycji.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość