BOCCE: Zimowy turniej niepełnosprawnych (foto)

Sport

BOCCE: Zimowy turniej niepełnosprawnych (foto)

05.12.2018
autor: Weronika Kosakowska, fot. Sylwia Bardyszewska
II Zimowy Turniej Bocce Osób z Niepełnosprawnościami odbył się 4 grudnia w Zespole Szkół Nr 3.
Bocce to pochodząca z Włoch gra przypominająca angielską grę w kule (lawn bowls). Pierwszy turniej, cieszący się sporym zainteresowaniem, wyszkowskie koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym zorganizowało w ubiegłym roku. W tym roku postanowiło pójść za ciosem. Licznie zgromadzonych zawodników i ich opiekunów powitali przewodnicząca PSOUU Urszula Mikołajczyk i naczelnik powiatowego wydziału edukacji Krzysztof Arbaszewski.
W zawodach wzięło udział 17 grup z 7 placówek z terenu całego powiatu. Uczestnicy w trakcie turnieju mogli skorzystać z bufetu, a po pełnych radości, energii i rywalizacji rozgrywkach czekał na nich obiad. 
Puchar Starosty Powiatu Wyszkowskiego zdobyła drużyna z Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy typu B w Wyszkowie, do której należeli: Krystyna Sępkowska, Marlena Wolf, Katarzyna Olbryś oraz Aneta Mioduszewska oraz opiekun Ewa Merkler. Drugie miejsce zajęła drużyna Domu Pomocy Społecznej w Niegowie w składzie: Rafał Suplicki, Przemysław Wiśniewski, Jarosław Majewski oraz Seweryn Gworys pod opieką Sylwii Mędrzyckiej. Trzecie miejsce zdobyła także grupa Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy typu B w Wyszkowie: Andrzej Rybicki, Piotr Mikołajczyk, Wojciech Modzielan i Sylwester Mróz z opiekunem Andrzejem Gałązka. 
Gratulujemy zwycięzcom oraz pozostałym uczestnikom turnieju.
Turniej został dofinansowany ze środków Powiatu Wyszkowskiego w ramach zadania "Bez barier".
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość