BIEGI walentynkowe (foto)

Sport

BIEGI walentynkowe (foto)

11.02.2020
autor: Sylwia Bardyszewska
Już po raz piąty w Leszczydole odbył się Bieg Walentynkowy, w którym wzięły udział nie tylko pary i dzieci, ale też miłośnicy dłuższych dystansów.
 
Inicjatorką i główną organizatorką biegu jest sołtys Leszczydołu Starego Monika Bieżuńska. Z zadowoleniem na starcie powitała wszystkich biegaczy, wśród których nie brakuje osób biorących udział w wydarzeniu od samego początku. Za wsparcie w organizacji podziękowała przede wszystkim Radosławowi Jastrzębskiemu i Chrystianowi Jabłońskiemu oraz Markowi Wiśniewskiemu i Joli Mroczek z WOSiR-u.
W tym roku biegi odbyły się w urokliwych okolicach świetlicy w Leszczydole-Pustkach. Imprezę rozpoczął bieg na 2 km. Wśród pań I miejsce zajęła Dominika Zwalińska, II - Iwona Chawłowska, III - Monika Kobylińska, wśród panów: I - Przemysław Oleksiak, II - Daniel Ponichtera, III - Mateusz Filipowicz.
Nie brakowało bardziej wytrwałych biegaczy, którzy stanęli na starcie biegu na 5 km (niektórzy biegli na obu dystansach). W kategorii kobiet pierwsza była Magdalena Deluga, druga - Lidia Liżewska, w kategorii mężczyzn: pierwszy - Rafał Dzięgielewski, drugi - Daniel Sobczak, trzeci - Daniel Ponichtera.
Emocjonujący przebieg miał bieg w parach. Zwyciężyli Milena Melion i Przemysław Lewandowski, II miejsce zajęli Robert i Ilona Lewandowscy, III - Ilona Chawłowska i Przemysław Oleksiak.
Najmłodszych zaproszono do udziału w biegu na 200 m. W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Natalia Zawadzka, II - Kinga Kowalczyk, III - Oliwia Skoczeń. Wśród chłopców pierwszy był Bartosz Piórkowski, drugi - Arkadiusz Mróz, trzeci - Paweł Zawadzki.
Zwycięzcy nagrody odebrali z rąk posła Daniela Milewskiego i organizatorów. Wszystkich - biegaczy i kibiców zaproszono na gorący poczęstunek serwowany przez Koło Gospodyń Wiejskich.
SPECTRUM 2022
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość