BIEGI: Najbardziej kolorowa impreza (foto)

Sport

BIEGI: Najbardziej kolorowa impreza (foto)

21.05.2019
autor: Elżbieta Borzymek
1254 osoby wzięły udział w Biegu od Przedszkola do Seniora. – Dzień dobry, mali i duzi biegacze – zwróciła się do nich zastępca burmistrza Aneta Kowalewska. – Cieszę się, że państwa jest tak dużo. Dzisiaj wszyscy są zwycięzcami, bo największe zwycięstwo, to przełamywanie własnych słabości. Zapraszam do fantastycznej, zdrowej, mądrej, zabawy i pamiętajcie: „Wszyscy jesteście zwycięzcami”.
 
Liczne grupy przedszkolaków i uczniów klas 0-III oraz mniej licznie reprezentowanych seniorów i osób z niepełnosprawnościami zapełniły murawę boiska i trybuny. Swoimi strojami sprawiły, że zrobiło się barwnie i radośnie. Wszystkich serdecznie powitał dyrektor WOSiR Marek Wiśniewski: – Bardzo dziękujemy, że bierzecie udział w naszej imprezie. To najbardziej kolorowa impreza. 
Popularyzacja biegania jako najprostszej formy aktywności ruchowej, propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia, integracja różnych grup wiekowych i społecznych – to cele tej imprezy, która kontynuuje dobre tradycje popularnej i lubianej w Wyszkowie, organizowanej przez wiele lat ogólnopolskiej imprezy „Polska Biega” 
Odbyło się sześć biegów, wszyscy pokonywali ten sam dystans. Najpierw pobiegli najmłodsi (wiek do 4 lat), potem kolejno: 5-, 6-latkowie i uczniowie zerówek (najliczniejsza grupa), seniorzy i osoby z niepełnosprawnościami, klasy I, klasy II i klasy III. 
Wszyscy po przekroczeniu mety dostali medale z pamiątkową wklejką, a potem wodę mineralną i słodką przekąskę, by zregenerować siły. 
Na zakończenie organizatorzy zaprosili do zabawy fantowej – losowane były nagrody niespodzianki.
Organizatorzy imprezy: Burmistrz Wyszkowa i WOSiR.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość