BIEGI: Leśny Bieg wzdłuż Mieniug i Wrzosowisk Mostówki powrócił! (FOTO)

Sport

BIEGI: Leśny Bieg wzdłuż Mieniug i Wrzosowisk Mostówki powrócił! (FOTO)

25.06.2024
autor:
Niezwykle urokliwa leśna trasa biegowa przyciągnęła do Mostówki ponad 260 sportowców z terenu całego Mazowsza, a nawet kraju! Po kilku latach przerwy, w sobotę 22 czerwca po raz kolejny odbył się Leśny Bieg wzdłuż Mieniug i Wrzosowisk Mostówki! Na wydarzenie zaprosili Stowarzyszenie Z Biegiem Dwóch Rzek, Stowarzyszenie Choszczowe – odkryj na nowo, Nadleśnictwo Drewnica i Gmina Zabrodzie.
 
Na terenie kompleksu leśnego w Mostówce zlokalizowane są letnie i zimowe trasy biegowe, administrowane wspólnie przez Gminę Zabrodzie i Nadleśnictwo Drewnica. Sosnowe lasy, pachnące ziołami łąki, bagna, wrzosowiska i piaszczyste górki – to wszystko spotkali na trasie biegacze! Najmłodsi pobiegli na dystansach 200, 400, 600 i 1100 metrów, dorośli zmierzyli się z trasą 5 i 10 km, a miłości nordic walking do pokonania mieli trasę 5 km. Trasa, choć miejscami wymagająca, niezwykłymi widokami rekompensowała wysiłek amatorom aktywnego stylu życia.
Wszyscy uczestnicy biegu w każdej kategorii otrzymywali drewniane medale przygotowane specjalnie z okazji leśnego biegu. Na zwycięzców poszczególnych kategorii czekały statuetki, dyplomy i wyjątkowe upominki. Dorośli zostali nagrodzeni drewnianymi trofeami, własnoręcznie przygotowanymi przez organizatorów biegu, a także bukietami leśnych i polnych kwiatów. Piekarnia Las z Choszczowego dla zwycięzców ufundowała bochenki żytniego, rzemieślniczego chleba. 
Nagrody zwycięzcom wręczali przedstawiciel Nadleśnictwa Drewnica Leśniczy Piotr Stadnik, Wójt Gminy Zabrodzie Krzysztof Jezierski, Przewodnicząca Rady Gminy Sylwia Marciszewska, sołtyska Mostówki Monika Czuba, sołtyska Choszczowego Agnieszka Kamińska, członkini Zarządu Powiatu Wyszkowskiego Agnieszka Ołdak-Prokop oraz przedstawiciele stowarzyszeń Z Biegiem Dwóch Rzek i Choszczowe - odkryj na nowo. 
Podczas zbiegu trwała zbiórka dla Adama Wernio, mieszkańca Gminy Zabrodzie, który walczy z rzadką chorobą neurodegeneracyjną NBIA-PKAN – dzięki wolontariuszom i otwartym sercom uczestników biegu udało się zebrać ponad 5 tys. zł! Rodzina i przyjaciele Adama częstowali domowymi słodkościami, lemoniadą, watą cukrową, a na rodziny z dziećmi czekały gry planszowe i puzzle. Dla wszystkich uczestników biegu zostały przygotowane domowe smakołyki przez Spółdzielnię Socjalną Integracja, Bar Swojak i Koło Gospodyń Wiejskich Gajowianki! 
W biegu uczestniczyli zawodnicy z Gminy Zabrodzie, Powiatu Wyszkowskiego, ale też całego Mazowsza (m.in. z Warszawy, Łochowa, Tłuszcza, Siedlec, Ciechanowa, Sochaczewa, Mińska Mazowieckiego, Ożarowa Mazowieckiego, Brwinowa, Ostrołęki, Ostrowi Mazowieckiego, Wołomina, Kobyłki, Marek, Ostrówka, Radzymina, Zielonki, Garwolina, Łosic, Małkini Górnej), jeden zawodnik przyjechał aż ze Słowacji! 

Zwycięzcami biegu zostali
 
200 metrów dziewczynki
I miejsce – Gabriela Pieniak
II miejsce – Laura Stryjek
III miejsce – Alicja Czopor
200 metrów chłopcy
I miejsce – Stanisław Pawłowski
II miejsce – Filip Waś
III miejsce – Miłosz Ksidn
400 metrów dziewczynki
I miejsce – Wiktoria Potęga
II miejsce – Julia Wójcik
III miejsce – Anastazja Sadlik
400 metrów chłopcy
I miejsce – Bartosz Sadoch
II miejsce – Łukasz Niezgoda
III miejsce – Jakub Grzywacz
600 metrów dziewczynki
I miejsce – Aleksandra Reniewicz
II miejsce – Oliwa Mędrzycka
III miejsce – Alicja Mądry
600 metrów chłopcy
I miejsce – Wojciech Niebudek
II miejsce – Robert Lewandowski
III miejsce – Sadlik Ryszard
1100 metrów dziewczęta
I miejsce - Kinga Orzyłowska
II miejsce – Julia Augustyniak
III miejsce – Maja Sadowska
1100 metrów chłopcy
I miejsce – Michał Reniewicz
II miejsce – Mateusz Dyszkowski
III miejsce – Filip Smoliński
 
Kategoria OPEN 5 km KOBIETY
I miejsce – Ewa Gryboś
II miejsce – Marta Baranowska
III miejsce – Kinga Kaczyńśka
Kategoria OPEN 5 km MĘŻCZYŹNI
I miejsce – Sylwester Kuśmierz
II miejsce – Jakub Aksamit
III miejsce – Piotr Zieliński
 
Kategoria OPEN 10 km KOBIETY
I miejsce – Małgorzata Wyszyńska – Kwiatkowsk
II miejsce – Katarzyna Michalik
III miejsce – Ewa Polak
Kategoria OPEN 10 km MĘŻCZYŹNI
I miejsce – Grzegorz Świętoń
II miejsce – Jakub Mazurek
III miejsce – Jakub Rudo
 
Kategoria Nordic Walking 5 km KOBIETY:
I miejsce – Alicła Słowińska
II miejsce – Anna Wielądek
III miejsce – Danuta Dyszkowska
Kategoria Nordic Walking 5 km MĘŻCZYŹNI:
I miejsce – Uczestnik nr 241
II miejsce – Sebastian Gadomski
III miejsce – Radosław Wypych
 
Klasyfikacja wg kategorii wiekowych
KOBIETY 5 km
Kategoria 16-29 lat 
I miejsce - Sylwia Kurzępa
II miejsce – Maria Liszewska Girtler
III miejsce Paulina Pasanik
Kategoria 30-39 lat:
I miejsce – Joanna Borkowska – Sergiejuk
II miejsce – Monika Barcicka
III miejsce – Wiola Michalik
Kategoria 40-49 lat:
I miejsce – Renata Koll
II miejsce – Anna Pyśk
III miejsce- Uczestniczka nr 81
Kategoria 50-59 lat:
I miejsce – Dorota Stańczuk
II miejsce – Agnieszka Adamczuk
III miejsce – Małgorzata Gadomska
MĘŻCZYŹNI 5 km
Kategoria 16-29 lat:
I miejsce – Patryk Kupisz
II miejsce – Bartosz Nowak
III miejsce – Eryk Paś
Kategoria 30-39 lat:
I miejsce – Mateusz Zgoda
II miejsce – Arkadiusz Oliwa
III miejsce – Kamil Onisk
Kategoria 40-49 lat:
I miejsce – Paweł Ornat
II miejsce – Cezary Niebudek
III miejsce – Tomasz Zakrzewski
Kategoria 50-59 lat
I miejsce – Wiesław Kamiński
II miejsce – Marek Przybysz
III miejsce – Krzysiek Popławski
Kategoria 60-69 lat:
I miejsce – Józef Gadomski
II miejsce – Arkadiusz Jaros
 
KOBIETY 10 km 
Kategoria 16-29 lat:
I miejsce – Paulina Nowakowska
II miejsce – zawodniczka nr 150
Kategoria 30-39 lat:
I miejsce - Patrycja Maleńka
II miejsce – Grażyna Kominek
Kategoria 50-59 lat
I miejsce – Małgorzata Wyszyńska
Kategoria 60-69 lat
I miejsce – Olena Babenko
II miejsce – Jolanta Zapałowska
III miejsce – Iwona Kochman
MĘŻCZYŹNI 10 km:
Kategoria 16-29 lat
I miejsce – Kacper Girtler
II miejsce – Daniel Majchrzak
III miejsce – Gracjan Rachubka
Kategoria 30-39 lat
I miejsce – Tomasz Kępka
II miejsce – zawodnik nr 122
III miejsce – Kamil Laskowski
Kategoria 40-49 lat:
I miejsce – uczestnik nr 145
II miejsce – Zbigniew Podleś
III miejsce – Tomasz Pudełko
Kategoria 50-59 lat
I miejsce – Przemysław Tulik
II miejsce – Sylwester Ostrowski
III miejsce – Ryszard Mazurek
Kategoria 60-69 lat
I miejsce – Leszek Stańczuk
II miejsce – Andrzej Zach
III miejsce – Andrzej Suwald
Kategoria 70+, najstarszy uczestnik biegu - Roman Leszczyński
 
Nordic walking KOBIETY 5 km
Kategoria 30-39 lat:
I miejsce – Karolina Zakrzewska
II miejsce – Magdalena Zając
III miejsce – Iwona Boguszewska
Kategoria 40-49 lat:
I miejsce Agata Sędek
II miejsce – Mariola Grzelak
III miejsce- Dorota Reluga
Kategoria 50-59 lat:
I miejsce – Magdalena Wysocka
II miejsce – Małgorzata Ziemska
III miejsce – Teresa Filipowicz
Kategoria 60-69 lat:
I miejsce – Grażyna Czuba
II miejsce – Teresa Żach
Nordic Walkin MĘŻCZYŹNI 5 km
Kategoria 40-49 lat:
I miejsce – Maurycy Rejowski
II miejsce – Piotr Raciński
III miejsce – Marek Pasanik
Kategoria 50-59 lat:
I miejsce – Leszek Borkowski
II miejsce – Wojciech Kijowski
III miejsce – Ireneusz Romański
Kategoria 60-69 lat:
I miejsce – Jerzy Bakuła 
II miejsce - Krzysztof Waligórski
III miejsce – Krzysztof Filipowicz
 
Za pomoc w organizacji biegu dziękujemy:
    • Nadleśnictwu Drewnica za pomoc w wytyczeniu i oznakowaniu tras a także za ufundowanie medali i nagród dla uczestników
    • Gminie Zabrodzie – Wójtowi Krzysztofowi Jezierskiemu, Przewodniczącej Rady Gminy Sylwii Marciszewskiej i Sekretarz Elżbiecie Jurczyk, Panu Janowi Getce oraz wszystkim pracownikom urzędu, za nieocenione wsparcie organizacyjne, techniczne i wzorową współpracę
    • Kasi i Karolowi ze Stowarzyszenia Aktywne Zabrodzie za ogromne zaangażowanie, piękne zdjęcia i wsparcie medialne
    • Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Zabrodziu
    • Powiatowi Wyszkowskiemu za wsparcie finansowe organizacji biegu
    • Druhom Ochotnikom z OSP Zabrodzie i OSP Słupno za zabezpieczenie techniczne i medyczne wydarzenia 
    • Spółdzielni Socjalnej Integracja, Barowi Swojak i KGW Gajowianki za przygotowanie domowych smakołyków dla uczestników biegu
    • Wolontariuszkom z UKS Młode Wilki Zabrodzie pod opieką Pani Marzeny Getki za pomoc w organizacji punktów nawodnienia na trasie
    • Wolontariuszkom z ZSP im. Marii Konopnickiej w Zabrodziu pod opieką Pani Jolanty Boreckiej za pomoc w wręczaniu nagród i medali i obsłudze stoisk
    • Ani i Kasi – za pomoc w organizacji biura zawodów
    • Nowemu Wyszkowiakowi i Wyszkowskiemu Dziennikowi Internetowemu za objęcie wydarzenia patronatem medialnym
    • Chodzę Bo Lubię Wyszków 
    • Emilii Wójcik za poprowadzenie rozgrzewki
    • Firmie Horizont Rolos z Wyszkowa
    • Piekarni Las
    • Firmie Cytrus Jarosław Banasiak
    • Firmie T.P. Elektroinstal Tomasz Prokop
    • Sołtysce Mostówki Monice Czubie
    • Sołtysce Choszczowego Agnieszce Kamińskiej i wszystkim członkom stowarzyszenia i mieszkańcom: Tadeuszowi, Agnieszce, Basi, Ani, Majce, Wiktorii, Eli, Agnieszce, Piotrowi, Emilce, Wojtkowi
    • Wolontariuszom i przyjaciołom za wsparcie techniczne i organizacyjne: Michalinie, Jagnie, Kasi, Joli, Leszkowi, Rafałowi, Radkowi.
 
Stowarzyszenie Z Biegiem Dwóch Rzek
Stowarzyszenie Choszczowe – odkryj na nowo
fot. 
Karol Krusiec / statimotion
więcej zdjęć: Stowarzyszenie Aktywne Zabrodzie
 
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość