Bieg WOŚP „Policz się z cukrzycą”

Sport

Bieg WOŚP „Policz się z cukrzycą”

30.12.2016
autor: mjk
W niedzielę 15 stycznia w parku miejskim odbędzie się bieg WOŚP „Policz się z cukrzycą”.
Rejestracja zawodników od godz. 11.00 przed sceną na placu Miejskim. Wpisowe – co najmniej 30 zł – w całości zostanie przekazane na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży. Opłatę należy uregulować na miejscu rejestracji, wrzucając gotówkę do puszki. Trasa biegu przebiegać będzie przez teren parku miejskiego na dystansie 3 km (3 okrążenia po 1 km).

Z okazji 25. Finału WOŚP 15 stycznia 2017r. odbędzie się 11. Bieg WOŚP. W tym roku biegniemy pod nowym hasłem „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”. Jak poprzednio 5000 uczestników przebiegnie 5km ulicami centrum Warszawy a za pieniądze uzyskane z pakietów startowych zostaną zakupione pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą oraz materiały do nauki pierwszej pomocy (fantomy).

Jednym z całorocznych programów medycznych prowadzonych przez WOŚP jest Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą. Fundacja prowadzi także akcję „Policz się z cukrzycą”, w której udział biorą czołowi polscy producenci żywności, a której celem jest nadrukowanie ważnych dla diabetyków informacji na opakowaniach produktów żywnościowych.

Ważną częścią całorocznej działalności Fundacji WOŚP jest także Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Jest on prowadzony nieprzerwanie od kwietnia 2006 roku. Polega na powszechnym wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Szkoły podstawowe przystąpiły do Programu dobrowolnie, a Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała im bezpłatnie ponad 65 000 fantomów do nauki resuscytacji, podręczniki, filmy i inne niezbędne materiały dydaktyczne.

Wieloletnim głównym sponsorem biegu i akcji „Policz się z cukrzycą” jest firma Eden Springs Sp. z o.o. Jedenastą edycję biegu wspiera nowy główny partner - Volkswagen, który wspiera WOŚP także w jej Programie Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować”.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość