Andrzej Prawda nie żyje

Sport

Andrzej Prawda nie żyje

13.11.2020
autor: M
Z głębokim żalem i smutkiem informujemy o śmierci naszego byłego trenera Andrzeja Prawdy. Nieoficjalnie podaje się, że przyczyną zgonu był covid-19.

Andrzej Prawda urodził się 10 lipca 1959 roku w Gdańsku. W młodości występował m.in. w Kujawiance Włocławek, stołecznych AZS AWF, Marymoncie i Polonii. Po zakończeniu kariery piłkarskiej już jako trener opiekował się m.in. Narwią Ostrołęka, Hutnikiem Warszawa, Polonią Warszawa, Polonezem Warszawa, Jagiellonią Białystok, Polonią Hamburg, międzynarodową szkołą piłkarską ŁKS-Piotrcovia Ptak, Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, Mazowszem Grójec, Odrą Opole, Mazurem Karczew, Huraganem Wołomin. Do niedawna jego już niestety ostatnim klubem był II-ligowy Znicz Pruszków.

Trenerem Bugu został 28 kwietnia 2011 roku, zastępując Marka Krzywickiego. 29 lutego roku następnego zastąpił z kolei go obecny trener Bugu, Krzysztof Ogrodziński. Trenera Prawdę pamiętamy jako człowieka zawsze uśmiechniętego.

Na zdjęciu: trener Andrzej Prawda podczas swojego pierwszego meczu na ławce trenerskiej Bugu (30 kwietnia 2011 w Sierpcu przeciwko Kasztelanowi).

Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość