ZABRODZIE: Zmarł Janusz Marian Pakuła

Powiat

ZABRODZIE: Zmarł Janusz Marian Pakuła

22.02.2021
autor: Elżbieta Szczuka
W poniedziałek rankiem 22 lutego 2021 r. zmarł w Pułtusku Janusz Marian Pakuła, wieloletni radny gm. Zabrodzie, przewodniczący Rady Gminy Zabrodzie poprzedniej kadencji, przez prawie 20 lat sołtys Słopska, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Słopsku. Miał 57 lat.
 
Janusz Pakuła był człowiekiem otwartym, życzliwym. Osierocił pięcioro dzieci.
- Nie mogę się pozbierać. Byliśmy bardzo blisko – mówi drżącym głosem Tadeusz Michalik, były wójt gm. Zabrodzie. 
- To wielki smutek dla mnie i pracowników – mówi wójt Krzysztof Jezierski. – Nie możemy się otrząsnąć.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Dożynki pojednania i zgody?

BRAŃSZCZYK: Dożynki pojednania i zgody?

Oklaskami zostały przyjęte słowa wójta, który głośno wyznał, przyjmując chleb od starostów dożynkowych: - Kiedy rozpoczynała się Msza św., to w moim sercu była intencja o zgodę i jedność w naszej gminie.
Być może dożynki, które odbyły się w niedzielę 23 sierpnia w Porębie, przejdą też do historii jako te, które zapoczątkowały nową tradycję – organizację podziękowania za plony po kolei w trzech parafiach gminy, a nie, jak było dotąd, tylko w Brańszczyku.  – Myślę, że jest to dobre rozwiązanie – uważa proboszcz parafii Poręba.
zobacz więcej
SOMIANKA: Pomoc dla Marysi

SOMIANKA: Pomoc dla Marysi

W Gminnym Ośrodku Kultury w Somiance trwają przygotowania do kiermaszu w ramach świątecznej akcji charytatywnej dla rocznej Marysi Jeż, podopiecznej Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”.. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Bardzo szczytna akcja (foto)

ZABRODZIE: Bardzo szczytna akcja (foto)

Stowarzyszenie Bractwo Zabrodzkie, Gmina Zabrodzie i Stowarzyszenie Nasze Nadbużańskie Młynarze przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji Operacja Czysta Rzeka 2019. W ciągu 3 godzin w czwartek 2 maja wolontariusze zebrali nad brzegami Bugu i Fiszoru, na odcinku ok. 7 km, 57 worków śmieci. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Cztery konkursy rozstrzygnięte, 3 unieważnione

BRAŃSZCZYK: Cztery konkursy rozstrzygnięte, 3 unieważnione

Wójt Wiesław Przybylski cztery konkursy, ogłoszone 15 lutego przez gminę na zlecenie realizacji zadań publicznych w 2021 roku, rozstrzygnął, a trzy unieważnił. Dotacje z budżetu gminy po 2.000 zł otrzymają na realizację zgłoszonych zadań wybrane w konkursach organizacje i stowarzyszenia.  
zobacz więcej