ZABRODZIE: Złote i diamentowe jubileusze małżeńskie (FOTO)

Powiat

ZABRODZIE: Złote i diamentowe jubileusze małżeńskie (FOTO)

03.01.2023
autor: Elżbieta Szczuka, fot. organizatorzy
W czwartek 29 grudnia 10 par małżeńskich z gminy Zabrodzie świętowało złote i diamentowe jubileusze małżeńskie. 7 par, które przeżyły wspólnie pół wieku, otrzymało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
 
Uroczystości rozpoczęły się o godz. 13 Mszą św. w kościele pw. Świętej Trójcy w Niegowie. Dalsza część odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Zabrodziu. Jubilatów i ich rodziny przywitał wójt Krzysztof Jezierski: - Drodzy państwo, ponad 50, a w trzech przypadkach ponad 60 lat temu, zawarliście związki małżeńskie. Zapewne lata te wypełnione były zarówno radosnymi chwilami, jaki i tymi trudniejszymi, w zdrowiu i chorobie. Ważne, że wspierając się, doczekaliście państwo tak pięknego jubileuszu, jakim są złote i diamentowe gody. Te wspólne 50 czy 60 lat to wzór i piękny przykład dla młodych ludzi wstępujących w związki małżeńskie. Ktoś trafnie powiedział, że „Prawdziwą miłość poznaje się nie po sile, lecz po czasie jej trwania”. I państwo są na to dowodem. W czasach, kiedy małżeństwa są coraz mniej trwałe, jesteście państwo współczesnymi bohaterami godnymi odznaczeń. Wieloletnim małżeństwem, wzajemnym poszanowaniem świadczycie, że rodzina jest najważniejszą wartością w życiu człowieka.
- Dziś 50. rocznicę ślubu świętuje 7 par, natomiast 60. rocznicę - 3 pary. Bardzo się cieszę, że wszyscy jesteście osobiście - zauważył wójt. - W dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny, Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej przyznał państwu medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Gratuluję państwu tego wyróżnienia, jak też tego pięknego jubileuszu, i życzę wielu kolejnych lat przeżytych w zdrowiu, miłości i wzajemnym szacunku. Życzę radości z każdego kolejnego dnia i wszelkiej pomyślności, byśmy mogli świętować kolejne jubileusze. Po ludzku was podziwiam.
Następnie wójt przypiął medale jubilatom świętującym 50-lecie małżeństwa: Stanisławie i Markowi Gołaszewskim, Teresie i Zdzisławowi Jezierskim, Wandzie i Markowi Jóźwiakom, Wandzie i Zbigniewowi Piekutom, Kazimierze i Tadeuszowi Wójcikom, Mirosławie i Andrzejowi Zającom, Wandzie i Czesławowi Żmudom. 
Okolicznościowe statuetki wręczył parom obchodzącym 60-lecie małżeństwa: Mariannie i Marianowi Staśkiewiczom, Stanisławie i Antoniemu Dąbrowskim, Danucie i Henrykowi Oleksiakom.
Następnie jubilaci zostali zaproszeni na obiad, w części artystycznej wystąpił zespół „Sława” z Zabrodzia.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Konkursy na dyrektorów szkół

BRAŃSZCZYK: Konkursy na dyrektorów szkół

Wójt ogłosił konkursy na stanowisko dyrektora najmniejszych szkół w gminie: Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Turzynie, SP im. Bohaterów Leśnej Placówki AK „Mrowisko” w Knurowcu, SP im. Piotra Kulasińskiego w Trzciance oraz SP im. Papieża Jana Pawła II w Nowych Budach. Kandydaci oferty mogą składać do 16 maja br. do godz. 15.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Akcja krwiodawstwa w Zabrodziu

ZABRODZIE: Akcja krwiodawstwa w Zabrodziu

Po raz pierwszy w gminie Zabrodzie będzie można oddać krew. We wtorek 15 grudnia krwiobus będzie stał w godz. 9-13 na parkingu przy Gminnym Ośrodku Kultury i OSP Zabrodzie. To już ostatnia w tym roku tego typu akcja na terenie powiatu wyszkowskiego. Pamiętajmy, krwi nie zastąpi żaden lek! – przypominają organizatorzy.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Tutaj wszystko się zaczęło (foto)

BRAŃSZCZYK: Tutaj wszystko się zaczęło (foto)

Uroczystość zorganizowana 27 maja z okazji 100-lecia nauczania w Trzciance i Ojcowiźnie oraz 70-lecia szkoły w Trzciance była wydarzeniem nie tylko dla szkoły świętującej jubileusz, ale całej miejscowości. Bo to jej mieszkaniec i budowniczy drewnianej szkoły – Piotr Kulasiński – patronuje obecnej, pięknej, nowoczesnej, murowanej. Jubileusz był doskonałą okazją do wspomnień, spotkań z dawnymi przyjaciółmi, kolegami z klasy, pedagogami. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Zamieszkaj pomiędzy nami (foto)

RZĄŚNIK: Zamieszkaj pomiędzy nami (foto)

– tak brzmiało hasło tegorocznych jasełek bożonarodzeniowych, wystawionych 20 grudnia przez uczniów Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Rząśniku.
zobacz więcej