ZABRODZIE: Zapraszam wszystkich do wyborów, przywróćmy samorządy Polakom

Powiat

ZABRODZIE: Zapraszam wszystkich do wyborów, przywróćmy samorządy Polakom

19.09.2018
autor: Elżbieta Szczuka
- apelowała Joanna Bala, kandydatka PiS do sejmiku województwa podczas konferencji prasowej 14 września.  Kandydatką PiS na wójta jest Elżbieta Zofia Oleksiak, bezpartyjna, dyrektor Publicznego Gimnazjum w Zabrodziu, z gminą związana od 36 lat. Do rady powiatu do PiS startują Ewa Bartosiewicz i Tomasz Wójcik. 
 
Joanna Bala, liderka komitetu Prawa i Sprawiedliwości w gminie Zabrodzie, zaprezentowała drużynę, która idzie do wyborów samorządowych. Jej hasło wyborcze to: „Dotrzymaliśmy słowa w rządzie, dotrzymamy w samorządzie”.
- Wszyscy jesteśmy mieszkańcami gminy Zabrodzie, nie jesteśmy dla siebie anonimowi, znamy się wzajemnie, znamy nasze problemy, wiemy, jakie są potrzeby gminy – podkreśliła.
 – Po trzech latach rządów w kraju PiS zdało test na wiarygodność. Jestem głęboko przekonana, że dobra zmiana może, a nawet powinna się dokonać w samorządach. (…)  Wielu dzisiejszych włodarzy gmin i powiatów stoi po stronie tzw. totalnej opozycji. Czy tacy samorządowcy są w stanie skutecznie zmieniać Polskę? Czy są w stanie współpracować z rządem Rzeczpospolitej i skutecznie pozyskiwać środki finansowe? Jestem przekonana, że samorządowcy PiS lepiej odnajdą się w tej roli, chętniej podejmą współpracę z władzami państwa, by zapewnić nam lepsze życie. 
 
Kandydatka na wójta

Siebie i swój program wyborczy przedstawiła Elżbieta Oleksiak, od 1999 r. dyrektor gimnazjum.
- Mieszkam tutaj, w tym środowisku, dlatego problemy mieszkańców tej gminy są także moimi problemami. Będzie mi tym bardziej zależało, by je rozwiązać, bo jest to także w moim interesie. 
A sprawy do rozwiązania to m.in. poprawa jakości dróg, wodociągi we wszystkich wioskach, zorganizowanie gminnego żłobka, zwiększenie miejsc w przedszkolach, szkoły. – Żeby nikt nie stwierdził, że dziecko trzeba zawieźć do miasta, bo tam go nauczą. Nie, w naszym Zabrodziu też mają funkcjonować porządne szkoły, których młodzież ucząca się nie będzie się wstydziła i będzie osiągała sukcesy.
- Nie jesteśmy zieloną wyspą, smog dotrze i do nas, dlatego musimy się włączyć w program „Czyste powietrze”. Planuję pozyskać środki finansowe, bo wiem, że to nie jest łatwo zmienić ogrzewanie domu na gazowe. 
Kolejne plany to zwiększenie zasięgu internetu w gminie oraz mała retencja rzeki Fiszor we wszystkich jej odnogach – w tych miejscach będzie można zrobić kąpieliska.
- Mamy bardzo duże możliwości rozwoju, jesteśmy usytuowani przy drodze S8. Ludzie się do nas sprowadzają, wpłacają podatki do naszej gminy. To jest także inwestycja; trzeba im dać odpowiednie warunki, żeby zechcieli tu mieszkać, tworzyć wspólne środowisko i łożyć na potrzeby mieszkańców tej gminy.
Kandydatka zaznaczyła, że ma doświadczenie w pozyskiwaniu środków zewnętrznych. W 2005 r. jako pierwsza sięgnęła po fundusze unijne – pozyskała 85 tys. zł na realizację projektu „Szkoła Marzeń”. Potem co roku występowała o dotacje na projekty i otrzymywała je.
– Są środki rządowe, unijne i będę chciała pozyskać te środki na realizację zadań w naszej gminie. Wiem, jakie są potrzeby w tej gminie, ale trzeba słuchać ludzi. Tak pojmuję rolę wójta gminy.
 
Kandydaci na radnych 

Do rady powiatu kandydują Ewa Bartosiewicz i Tomasz Wójcik, do rady gminy: Paweł Kamiński, Dariusz Małachowski, Katarzyna Kurzątek, Monika Czuba, Piotr Maniecki, Marzena Wójcik, Magdalena Powierża, Monika Elimer, Wiesław Jakubowski, Tomasz Katner, Daniel Pieńczuk, Ewa Markuszewska, Barbara Sikora, Emilia Gierek. PiS nie wystawił kandydata w okręgu nr 12, obejmującym sołectwa Słopsk i Młynarze.
- Z takimi ludźmi na pewno damy radę – oceniła Elżbieta Oleksiak.
- Głęboko wierzę, że te osoby są godne zaufania i proszę o wsparcie w kampanii wyborczej, o współpracę – zaapelowała Joanna Bala.
Pokrótce przedstawiła siebie, natomiast o programie wyborczym powie więcej na konwencji wyborczej w „Hutniku”. Prawie 10 lat pracowała w wyszkowskim starostwie, od 2,5 roku jest dyrektorem KRUS Oddział Regionalny w Warszawie, jednostki podlegającej pod ministerstwo rolnictwa. Sprawy dotyczące rolników są jej bliskie.
- Chciałabym być przedstawicielem, rzecznikiem na najwyższym szczeblu samorządu, w sejmiku. Słuchając potrzeb ludzi, chciałabym ich wspierać, pomagać. Moim nadrzędnym celem jest dobro wspólnoty, którą chciałabym reprezentować. Najwyższy czas, by wojewódzkie finanse docierały tam, gdzie są najbardziej potrzebne. Od państwa odpowiedzialnej postawy i masowego udziału w wyborach samorządowych zależy to, w jakim kierunku będzie się rozwijała nasza ojczyzna. Zapraszam wszystkich do wyborów – przywróćmy samorządy Polakom.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie
ul. gen. Wł. Sikorskiego 23/31,
07-200 Wyszków

ogłasza

Konkurs na stanowisko
PREZESA
ZARZĄDU SPÓŁDZIELNI

Szczegóły konkursu, wymagania wobec kandydatów oraz tryb i termin składania ofert, a także Regulamin prowadzenia konkursu dostępne są na stronie internetowej Spółdzielni (www.smspojnik.pl)

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie

Zitcom