ZABRODZIE: Zakopower na Jagodowych żniwach (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Zakopower na Jagodowych żniwach (foto)

09.07.2018
autor: Elżbieta Szczuka
Impreza promująca gminę Zabrodzie i jej walory przyrodnicze, „Jagodowe żniwa za brodem”, po raz trzeci odbyła się w Kicinach. Były zabawy i konkursy dla dzieci i dorosłych, a gwiazdą wieczoru był zespół „Zakopower”. 
Współorganizatorami imprezy, która odbyła się w niedziele 8 lipca, byli Gmina Zabrodzie i Nadleśnictwo Drewnica. Prowadził ją Dariusz Dudkiewicz.
O godz. 10 do lasu wyruszyli uczestnicy (7 drużyn w kategorii samorządowcy i grupy sołeckie, 5 uczestników indywidualnych) III Mazowieckich Mistrzostw w Zbieraniu Jagód – Kiciny 2018. W tym roku nie mieli łatwego zadania, bo z powodu suszy jagody nie obrodziły. Łącznie zebrali 18,632 kg jagód.
O godz. 13 przybyłych na imprezę oficjalnie powitali organizatorzy: wójt Tadeusz Michalik i nadleśniczy Artur Delegacz. Wręczyli dyplomy i nagrody (deska obfitości – przetwory z owoców leśnych) zwycięzcom jagodobrania. I miejsce w kategorii drużynowej zajęła drużyna Nadleśnictwa Drewnica w składzie: Marcin Młudziński, Paweł Miterka, Dorota Miterka (2,907 kg), a w kategorii indywidualnej zaś Danuta Nisio (1,59 kg).  
Część rozrywkową rozpoczął zabrodzki zespół ludowy „Sława”, który wystąpił w składzie: Danuta Szymaniak, Henryk Szymaniak, Wiesława Oleksiak, Stefan Oleksiak, Helena Jusińska, Janina Kłębek, Jolanta Kłębek, Halina Chmiel, Helena Michalik, Ewa Świerzak, Oliwia Pękul i Jadwiga Gajewska.
W tym czasie trwały konkursy plastyczne dla dzieci oraz kulinarne dla dorosłych: na najsmaczniejsze ciasto jagodowe i pierogi z jagodami (te wykonywano na miejscu). Różnorodne i śmieszne zabawy dla dzieci prowadziła Agencja Artystyczne „Scena Juno” z Lublina.
„Scena Juno”, świetnie zabawiającą publiczność, zaprezentowała się po południu na scenie z koncertem pieśni biesiadnej – wciągnęła ją do śpiewu i tańca. Po nich publiczność bawili: DJ Marcel oraz zespoły MAXX DANCE i PLAY. Artystyczną ucztę zapewnił wszystkim zespół „Zakopower” – dziewięciu muzyków na czele z Sebastianem Karpielem-Bułecką wykonało utwory ze swoich trzech ostatnich płyt. Nie zabrakło przebojów: „Na siedem”, „Galop”, „Boso”. Na zakończenie imprezy, o 22.30,  zebrani obejrzeli pokaz „Taniec ognia”.
Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, w sklepach i kioskach od 10 lipca.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Nowi - starzy dyrektorzy

ZABRODZIE: Nowi - starzy dyrektorzy

Wójt Krzysztof Jezierski, w poniedziałek 19 kwietnia, wręczył Alinie Gotowiec, Marzenie Górczak i Adamowi Bogdanowiczowi swoje zarządzenia o powierzeniu im stanowisk dyrektorów gminnych szkół od 1 września 2021 r. do 31 sierpnia 2026 r.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Jego życie to gotowy scenariusz na film (foto)

BRAŃSZCZYK: Jego życie to gotowy scenariusz na film (foto)

Na „Lekcję o Patronie”, który „jeszcze nie tak dawno stąpał po tych samych ścieżkach, co obecni uczniowie i absolwenci szkoły”, zaprosiła 4 marca Honorata Pękul, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Piotra Kulasińskiego w Trzciance. – Jego życie to gotowy scenariusz na film – zauważyła. Uczniowie w sposób artystyczny namalowali „Portret bohatera życiem pisany...”
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Kort tenisowy będzie w Rząśniku

RZĄŚNIK: Kort tenisowy będzie w Rząśniku

Gmina planuje wybudowanie w Rząśniku kompleksu wypoczynkowo-rekreacyjnego. Jest już oczko wodne, planuje się budowę boiska wielofunkcyjnego, a w dalszej przyszłości widowni. W tym roku ma powstać kort tenisowy. Po przeprowadzeniu dwóch zapytań ofertowych, w których wszystkie oferty znacznie przewyższały zaplanowane na tę inwestycję środki, zamawiający chce jednak wyłonić wykonawcę, by nie stracić dofinansowania.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Kocham moją babcię, kocham mego dziadka (foto)

ZABRODZIE: Kocham moją babcię, kocham mego dziadka (foto)

Niezwykle sympatyczną uroczystość dla babć i dziadków przygotowały 8 lutego dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Zaczarowany Ołówek” w Zabrodziu. Było radośnie i wzruszająco.
zobacz więcej