Powiat

1 / 5

ZABRODZIE: Wyjątkowy, bo jubileuszowy (foto)

23.01.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Już po raz 20. w gminie Zabrodzie odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek. Gminny Ośrodek Kultury postarał się, by jubileuszowe kolędowanie było wyjątkowe. Zaprosił 130 laureatów przeglądów w latach 1998 – 2016.
Nie wszyscy mogli wziąć udział w wydarzeniu, które miało miejsce w środę 18 stycznia, ale grupa reprezentująca laureatów była naprawdę pokaźna. Na scenę zaproszono dzieci z wszystkich 10 grup przedszkolnych w gminie. Tradycyjnie wystąpili też wychowankowie Domu Pomocy Społecznej w Fiszorze.
W części konkursowej rywalizowali reprezentanci gminnych szkół. Wykonania kolęd i pastorałek oceniało jury w składzie: dyr. DPS w Niegowie s. Lidia Lewandowska, dyr. Zespołu Szkół nr 3 w Wyszkowie i organizatorka pierwszych gminnych przeglądów Elżbieta Michalik, Wiesława Oleksiak z Koła Gospodyń Wiejskich w Zabrodziu, kapelan DPS w Fiszorze o. Dariusz Jankiewicz oraz nauczyciel Gimnazjum w Zabrodziu i terapeuta DPS Fiszor Jacek Gajewski.
W kategorii klas „0” – III na przeglądzie powiatowym gminę będzie reprezentowała solistka, Natalia Wielgolaska z ZSP w Zabrodziu. II miejsce wyśpiewały Anna Laskowska, Amelia Mioduszewska, Julia Pierścieniak, Maria Reniewicz i Gabriela Świętoń z ZSP w Adelinie. III miejsce zajęła Inga Polińska z ZSP w Zabrodziu.
W kategorii klas IV – VI zwyciężył duet z SP w Dębinkach Ewa Koźlik i Gabriela Rucińska. Kolejne miejsca zajęły uczennice ZSP w Zabrodziu: II - Martyna Redlicka, III – Oliwia Królik i Justyna Topolewska.
Na przegląd powiatowy pojedzie również reprezentantka Gimnazjum w Zabrodziu Ewa Świeżak.
fot. GOK w Zabrodziu
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość