ZABRODZIE: Wsparcie od samorządu wojewódzkiego

Powiat

ZABRODZIE: Wsparcie od samorządu wojewódzkiego

08.06.2020
autor: Elżbieta Szczuka
Środki na modernizację dwóch dróg dojazdowych do gruntów rolnych w gm. Zabrodzie, w Basinowie i w Obrębie, przekazał samorząd województwa mazowieckiego, To kwota 195 tys. złotych.
 
 Modernizacja odcinka drogi powiatowej nr 4326W we wsi Obrąb o długości 607 m.b., prowadzącej z Adelina do Karolinowa, to zadanie Powiatu Wyszkowskiego. Samorząd województwa mazowieckiego przekazał na ten cel 100 tys. zł. Inwestycja jest w fazie przygotowywania. W jej ramach ma być m.in. uregulowana szerokość jezdni do 5,5 m, będą ułożone nowe warstwy nawierzchni asfaltowej, zostaną odmulone rowy, wycięte krzaki.
95 tys. zł przyznał samorząd wojewódzki Gminie Zabrodzie przebudowę drogi gminnej w miejscowości Basinów - etap I. W budżecie Gminy na ten cel zaplanowano 110 tys. zł. Obecnie jest to droga żwirowa. W projekcie w pierwszym etapie będzie przebudowany odcinek długości 430 m.b., szerokość 4,5 m otrzyma nawierzchnię bitumiczną, zostaną wykonane pobocza z kruszywa i indywidualne zjazdy do posesji.  Inwestycja powinna być zakończona do 31 października.
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość