ZABRODZIE: Wspaniałe kolędowanie w Dębinkach (FOTO)

Powiat

ZABRODZIE: Wspaniałe kolędowanie w Dębinkach (FOTO)

17.01.2024
autor: Elżbieta Szczuka
Gmina Zabrodzie to kopalnia uzdolnionych muzycznie dzieci. Można się było o tym przekonać podczas niedzielnego koncertu, 14 stycznia, w pałacu w Dębinkach. Wystąpili uczniowie i absolwenci szkół z terenu gminy Zabrodzie.
 
Licznie zgromadzoną widownię powitała Barbara Redlicka, która prowadziła koncert. Podziękowała przy tym Jacentemu Matysiakowi, dyrektorowi Muzeum Cypriana Norwida w Dębinkach za przychylność i udostępnienie pomieszczeń muzeum na to wydarzenie.
Przed publicznością w różnorodnym repertuarze wystąpiło prawie trzydziestu młodych wykonawców, solo lub w zespołach, śpiewających lub grających. Podziw budziły ich piękne, czyste głosy. Większości z nich akompaniament zapewnili nauczyciele muzyki: Anna Wosek i Łukasz Dąbrowski. Ich zasługą jest wyławianie i szlifowanie tych młodych talentów.
Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się najmłodsi: Natalia Jeż i Hania Fedorczyk zaśpiewały „Lulajże Jezuniu”, zaś Kornelia Popławska i Piotr Szumacher kolędę „Była noc”. Kolędę „Przybieżeli do Betlejem” na fortepianie zagrała Alicja Danielska. Następnie zaprezentowały się śpiewające solistki: Nadia Kryśkiewicz z pastorałką „Był pastuszek bosy”, Zosia Banasiak - „Kolęda dla nieobecnych”, Joasia Ziółkowska z dynamiczną pastorałką „Gore gwiazda Jezusowi”, Alicja Szumacher - „Lulajże Jezuniu”. Kolędę „Cicha noc” zagrała Maja Popławska, kolędę zagrała też Basia Warowna, a Patryk Szumacher zagrał piosenkę „Wysyłam prośbę swą” z filmu „Ekspres polarny”. Kolędę „Lulejże mi lulej” zaśpiewała Nikola Kryśkiewicz, pastorałkę „Bliżej stajenki” - Jagoda Tolak. Siostry Julia i Lena Leszkiewicz z Mariką Olszewską zaśpiewały kolędę „Gore gwiazda Jezusowi”, a śpiewająca rodzina Szaltisów (Olga, Karol, Jagoda, Alicja) wykonała pastorałkę „Jedyna taka noc”. Kwartet Maja i Michał Pajorkowie oraz Julia i Janek Augustyniakowie wykonał bożonarodzeniową piosenkę „Mario, czy już wiesz?”. Rodzeństwo Augustyniaków zagrało również na fortepianie: Julia - utwór „Pierwszy śnieg”, Janek - „Zimowe jezioro”. Trio w składzie: Joanna Ziółkowska, Jagoda Tolak i Ignacy Dąbrowski zaśpiewało pastorałkę „W drodze do stajenki”, kolędę „Pasterkowy wieczór” - Ewelina Rudnik. „Niechcianą kolędę” zagrała i zaśpiewała absolwentka Gabriela Eljasz. Współczesną „Kolędę dla Piotra” (sł. Jan Nowicki, muz. Zbigniew Preisner) zaśpiewały Martyna Redlicka i Anna Wosek „Mario, czy już wiesz?” zagrała na klarnecie Dagmara Krawczyk, towarzyszyła jej na fortepianie Anna Wosek. W finale Martyna Redlicka zagrała utwór Yanna Tiersena „Porz Goret”.
Uczestnicy koncertu zostali nagrodzeni nie tylko brawami, ale i okolicznościowymi prezentami. Podziękowała im, ale też ich rodzicom, akompaniatorom, a także prowadzącej koncert Barbarze Redlickiej, dyrektorka szkoły w Zabrodziu Alina Gotowiec.
- Cały ten sukces, bo można powiedzieć, że ten dzisiejszy koncert był sukcesem, to dzięki współpracy, dzięki temu, że potrafimy rozmawiać, przekuwać pomysły w wydarzenia, że po prostu się lubimy. I to jest to miejsce – mówiła o pałacu – gdzie można się spotkać.

Sonda

Czy lubisz śpiewać kolędy?
100.00% (5 głosów)
0.00% (0 głosów)
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość