ZABRODZIE: Wracają niedzielne koncerty w muzeum w Dębinkach

Powiat

ZABRODZIE: Wracają niedzielne koncerty w muzeum w Dębinkach

23.05.2023
autor: Elżbieta Szczuka
Od 4 czerwca do 24 września (dzień urodzin Cypriana Norwida) w każdą niedzielę o godz. 16 w Muzeum Cypriana Norwida w Dębinkach odbywać się będą koncerty plenerowe „Letnie niedzielne popołudnia z Norwidem i Chopinem w Dębinkach”. Wybitni pianiści zagrają muzykę Fryderyka Chopina, znakomici aktorzy będą recytować wiersze Norwida i czytać jego listy.
 
„Fortepian Szopena” – tak zatytułowano niedzielne plenerowe koncerty w Dębinkach z muzyką Fryderyka Chopina i poezją Cypriana Norwida. Ubiegłoroczne koncerty, a było ich dwadzieścia, cieszyły się dużym zainteresowaniem publiczności. Opiekunem artystycznym był Karol Stępkowski, zaś konsultantem muzycznym prof. Maria Gabryś-Heyke.
- To nam się udało – tak w październiku ub. roku podsumował te poetycko-muzyczne spotkania Karol Stępkowski. - Udało się nie tylko artystycznie. Udało się też stworzyć atmosferę, że państwo chcecie do nas przyjeżdżać. To jest dla nas szalenie ważne.
Harmonogram czerwcowych koncertów (wstęp wolny) jest następujący: 
4 czerwca: Karol Radziwonowicz – fortepian i Stanisław Brejdygant – recytacje
11 czerwca: Magdalena Lisak – fortepian, Anna Nehrebecka-Byczyńska – recytacje
18 czerwca: Joanna Ławrynowicz-Just - fortepian, Tomasz Nosiński – recytacja
25 czerwca: Maria Gabryś-Heyke - fortepian, Wiesław Komasa – recytacja
Podobnie jak w ubiegłym roku, muzeum zapewnia bezpłatny transport autokarowy z Warszawy (odjazd o godz. 14.30 z Placu Defilad, pobliże stacji metra Centrum) i z Wyszkowa (odjazd o godz. 15.15 z przystanku autobusowego przy ul. Sowińskiego, przy Galeo); powrót z Dębinek ok. godz. 17.30.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość