ZABRODZIE: Wracają niedzielne koncerty w muzeum w Dębinkach

Powiat

ZABRODZIE: Wracają niedzielne koncerty w muzeum w Dębinkach

23.05.2023
autor: Elżbieta Szczuka
Od 4 czerwca do 24 września (dzień urodzin Cypriana Norwida) w każdą niedzielę o godz. 16 w Muzeum Cypriana Norwida w Dębinkach odbywać się będą koncerty plenerowe „Letnie niedzielne popołudnia z Norwidem i Chopinem w Dębinkach”. Wybitni pianiści zagrają muzykę Fryderyka Chopina, znakomici aktorzy będą recytować wiersze Norwida i czytać jego listy.
 
„Fortepian Szopena” – tak zatytułowano niedzielne plenerowe koncerty w Dębinkach z muzyką Fryderyka Chopina i poezją Cypriana Norwida. Ubiegłoroczne koncerty, a było ich dwadzieścia, cieszyły się dużym zainteresowaniem publiczności. Opiekunem artystycznym był Karol Stępkowski, zaś konsultantem muzycznym prof. Maria Gabryś-Heyke.
- To nam się udało – tak w październiku ub. roku podsumował te poetycko-muzyczne spotkania Karol Stępkowski. - Udało się nie tylko artystycznie. Udało się też stworzyć atmosferę, że państwo chcecie do nas przyjeżdżać. To jest dla nas szalenie ważne.
Harmonogram czerwcowych koncertów (wstęp wolny) jest następujący: 
4 czerwca: Karol Radziwonowicz – fortepian i Stanisław Brejdygant – recytacje
11 czerwca: Magdalena Lisak – fortepian, Anna Nehrebecka-Byczyńska – recytacje
18 czerwca: Joanna Ławrynowicz-Just - fortepian, Tomasz Nosiński – recytacja
25 czerwca: Maria Gabryś-Heyke - fortepian, Wiesław Komasa – recytacja
Podobnie jak w ubiegłym roku, muzeum zapewnia bezpłatny transport autokarowy z Warszawy (odjazd o godz. 14.30 z Placu Defilad, pobliże stacji metra Centrum) i z Wyszkowa (odjazd o godz. 15.15 z przystanku autobusowego przy ul. Sowińskiego, przy Galeo); powrót z Dębinek ok. godz. 17.30.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Krwi nie zastąpi żaden lek

BRAŃSZCZYK: Krwi nie zastąpi żaden lek

W parafii Poręba 24 lipca (piątek) w godz. 9-13 będzie przeprowadzona akcja „Krwi nie zastąpi żaden lek?!” Na parkingu przy kościele stanie ambulans, gdzie będzie można oddać krew.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Narodowe Czytanie w Komorowie

RZĄŚNIK: Narodowe Czytanie w Komorowie

7 września 2018 r. o godz. 11.30 społeczność Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Komorowie wsłuchiwała się w słowa powieści „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego, czytanej przez zaproszonych gości oraz nauczycieli. Szkoła znalazła się w gronie 3 tys. miejscowości, które włączyły się w akcję Narodowe Czytaniepod patronatem prezydenta RP Andrzjea Dudy i jego małżonki Joanny Kornhauser-Dudy oraz w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem akcji, w tym roku odbywającej się po raz siódmy, jest przede wszystkim promocja czytelnictwa, by stało się ono ważnym elementem życia każdego Polaka.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Uroczyste otwarcie Gminnego Żłobka (FOTO)

DŁUGOSIODŁO: Uroczyste otwarcie Gminnego Żłobka (FOTO)

W niedzielę 4 grudnia nastąpiło oficjalne otwarcie Gminnego Żłobka. Trzeba przyznać, że obiekt jest piękny i przytulny, ale nowoczesny.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Dwudzieste absolutorium

BRAŃSZCZYK: Dwudzieste absolutorium

Wójt Mieczysław Pękul otrzymał 20. absolutorium (niemal jednogłośnie, przy 1 głosie wstrzymującym się). Na sesji 27 czerwca przedstawił szczegółowe sprawozdanie z wykonania budżetu za 2017 r. Za najważniejsze uznał kierunki inwestowania: systematyczną rozbudowę kanalizacji, budowę i remonty świetlic, by każda wieś miała, gdzie się spotykać oraz dobry plan zagospodarowania przestrzennego (w Turzynie powstaje nowy magazyn, coraz więcej wydawanych jest pozwoleń na budowę domów).  
zobacz więcej

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie
ul. gen. Wł. Sikorskiego 23/31,
07-200 Wyszków

ogłasza

Konkurs na stanowisko
PREZESA
ZARZĄDU SPÓŁDZIELNI

Szczegóły konkursu, wymagania wobec kandydatów oraz tryb i termin składania ofert, a także Regulamin prowadzenia konkursu dostępne są na stronie internetowej Spółdzielni (www.smspojnik.pl)

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie

Zitcom