ZABRODZIE: Witamy nowych sołtysów (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Witamy nowych sołtysów (foto)

20.03.2019
autor: Elżbieta Szczuka
Przez dwa tygodnie w lutym odbywały się zebrania wiejskie, na których wybierano sołtysów i rady sołeckie na kadencję 2019 – 2023. Wszyscy sołtysi stawili się 26 lutego na sesji rady gminy.
 
Po rozpoczęciu sesji przewodnicząca Sylwia Marciszewska powitała przybyłych, a imiennie i szczególnie serdecznie sołtysów. 
Nowi sołtysi to: Paweł Stańczak z Adelina, Sławomir Szyszkowski z Anastazewa, Agnieszka Kamińska z Choszczowego, Dorota Górczak  z Dębinek, Stefan Szyszko z Gaju, Monika Czuba z Mostówki, Janusz Kaczyński z Mościsk, Patryk Rosa z Obrębu i Małgorzata Domańska z Wysych.
13 sołtysów będzie pełnić swoją funkcję przez kolejną kadencję: Edward Sołowiej – Basinów, Andrzej Garbarczyk – Głuchy, Sylwester Młynarski – Karolinów, Leszek Kostrzewa – Kiciny, Anna Chudy – Lipiny, Adam Sykulski – Młynarze, Teresa Gajc – Niegów, Katarzyna Tryc – Podgać, Przemysław Piekut – Płatków, Piotr Gajcy – Przykory, Janusz Pakuła – Słopsk, Jan Raniewicz – Zabrodzie, Helena Jusińska – Zazdrość. 
Przewodnicząca imiennie powitała również nową kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Ninę Kacprzuk.
- To był bardzo pracowity miesiąc – podsumował wójt Krzysztof Jezierski.
Podziękował za pomoc w organizacji wyborów, w szczególności sekretarz Elżbiecie Jurczyk, która była obecna na wszystkich zebraniach sołeckich. Pogratulował sołtysom wyboru na nową kadencję, zadeklarował chęć jak najlepszej współpracy i rozwiązywania problemów w miarę możliwości finansowych gminy.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Przedszkolaki i uczniowie w bibliotece (foto)

SOMIANKA: Przedszkolaki i uczniowie w bibliotece (foto)

Tegoroczny Tydzień Bibliotek (8-15 maja) był obchodzony pod hasłem #biblioteka. 
Biblioteka w Somiance zorganizowała trzy lekcje biblioteczne, w których wzięły udział ok. 52 osoby: grupa „Promyczki” z przedszkola „Słoneczko” w Somiance z wychowawczynią Martą Kucharską, przedszkolaki i pierwszoklasiści ze szkoły w Jackowie Górnym z paniami Danutą Archacką i Ewą Sulik, uczniowie klas IV i VI ze szkoły w Popowie Kościelnym z nauczycielką Justyną Kuleszą. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Nabór na stanowisko głównej księgowej

BRAŃSZCZYK: Nabór na stanowisko głównej księgowej

Do 25 kwietnia do godz. 16 można składać oferty w naborze, który ogłosiły Dyrektor Gminnego Domu Kultury i Dyrektor Gminnej Biblioteki, kandydatów na stanowisko głównego księgowego; praca na pełnym etacie (pół etatu w GDK i pół etatu w GBP). Wybrani kandydaci zostaną powiadomieni o terminie rozmowy kwalifikacyjnej.
zobacz więcej
SOMIANKA: Z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa

SOMIANKA: Z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa

25 maja, zarządzeniem wójta, została przywrócona dostępność Urzędu Gminy Somianka dla mieszkańców, z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa.
zobacz więcej
SOMIANKA: #NowaPiątka - bus informacyjny w Somiance (foto)

SOMIANKA: #NowaPiątka - bus informacyjny w Somiance (foto)

Akcja informacyjna związana z programem #NowaPiątka na Mazowszu ruszyła 18 marca. Do powiatu wyszkowskiego dotarła 29 kwietnia. Z wojewodą Zdzisławem Sipierą i wicemarszałek Marią Koc mieli okazję spotkać się mieszkańcy gmin Somianka, Brańszczyk i Wyszków. 
zobacz więcej