ZABRODZIE: Wakacyjne warsztaty zabawy i rozwoju... (FOTO)

Powiat

ZABRODZIE: Wakacyjne warsztaty zabawy i rozwoju... (FOTO)

23.07.2021
autor: Organizatorzy
... odbyły się w dniach 12–16 lipca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zabrodziu. Wzięło w nich udział 20 dzieci w wieku 7–11 lat.
 
Warsztaty rozpoczęły się od zajęć edukacyjnych na temat pszczół. Uczestnicy poznali tajniki życia społecznego tych pożytecznych owadów, a zwłaszcza jednego z blisko dwudziestotysięcznej liczby gatunków – pszczoły miodnej, Dowiedzieli się o obyczajach tych pszczół, sposobach komunikacji, systemie budowy siedlisk i produkcji miodu. Zdobytą wiedzę pogłębili przez własnoręcznie wykonane ,,słodkiej bułeczki” obtaczanej w pyłku. 
Następnego dnia zderzyli się z tematem „Wielcy budowniczowie”. W tym przypadku uruchomienie wyobraźni przestrzennej i kreatywności obfitowało wykonaniem bardzo ciekawych budowli z klocków, patyczków, ale też z chrupek kukurydzianych. 
Kuchnia MoleCOOLarna to był czas na poznawanie smaków, aromatów, różnego typu produktów, a przede wszystkim wykorzystania ich do przygotowywania potraw.
Kolejnego dnia uczestnicy warsztatów poznawali zasoby fauny i flory morskiej głębiny, co zostało uwiecznione wykonaniem małego skrawka oceanu, zabranego w woreczku do domu. 
SZAŁ FIDGET TOYS i POPIT – to kolejny temat zajęć, te umożliwiły wykonanie własnej zabawki, gniotka, smartfonu czy bransoletki z barwnych słomek do napojów.
Każdego dnia na dzieci czekała inna atrakcja. Zajęcia obfitowały w wiele niespodzianek, zabaw integracyjnych oraz gier zespołowych, dzięki którym dzieci mogły aktywnie i twórczo spędzić czas.
Na zakończenie uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książkowe upominki dotyczące zagadnień między innymi poruszanych w trakcie warsztatów.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość