ZABRODZIE: Udana akcja krwiodawstwa Porębskiej Kropelki (FOTO)

Powiat

ZABRODZIE: Udana akcja krwiodawstwa Porębskiej Kropelki (FOTO)

22.08.2023
autor: Porębska Kropelka
Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się poniedziałkowa (21 sierpnia) akcja krwiodawstwa w Zabrodziu. Zarejestrowały się 44 osoby, ale chętnych było znacznie więcej. W sumie oddano 12,6 litra krwi.
 
Akcję w Zabrodziu Porębska Kropelka zorganizowała już po raz szósty. Tym razem miała szczególny charakter, zbiegła się w czasie z dwoma apelami o krew dla mieszkańców naszego powiatu - Natalii Tryc i Kuby Ciacha. 
Zebrano 12,6 litra krwi. Na apel organizatorów odpowiedziało bardzo dużo osób - 44 zostały zarejestrowane, ale chętnych było więcej. Z uwagi na ograniczony czas pracy ambulansu, nie udało się wszystkich chętnych obsłużyć. Krew oddało 28 osób, wśród nich 12 osób po raz pierwszy. Dziękujemy wszystkim, którzy zawitali w progi mobilnego punktu poboru krwi.
Za pomoc w organizacji akcji dziękujemy serdecznie: gminie Zabrodzie i Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Zabrodziu, Spółdzielni Socjalnej Integracja, sołectwu Choszczowe oraz KGW „Gajowianki’. Wymienione organizacje zadbały o specjały i upominki, które czekały na krwiodawców, m.in. specjalne mieszanki herbatek, syropy na wzmocnienie, pyszne ciasteczka. Podczas akcji mieliśmy bardzo ładną, słoneczną pogodę i wysoką temperaturę, a przy takich warunkach niezastąpiona była woda, której krwiodawcy mieli pod dostatkiem dzięki darowiźnie, jaką dostaliśmy od firmy Lidl Polska. Dziękujemy także wszystkim, którzy pomogli nam przy promocji akcji.
Pamiętajcie, przed donacją pijcie dużo wody i nie zapomnijcie o zjedzeniu śniadania.
Najbliższa akcja w Wyszkowie już w czwartek 24 sierpnia przed restauracją McDonald, a z Porębską Kropelką - 25 września w Długosiodle.
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Zaproszenie na Europejskie Dni Dziedzictwa

ZABRODZIE: Zaproszenie na Europejskie Dni Dziedzictwa

Na Europejskie Dni Dziedzictwa zaprasza stowarzyszenie Bractwo Zabrodzkie: w sobotę 9 września do Niegowa, w niedzielę 10 września do Dębinek. EDD to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, mająca na celu promowanie zabytków.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Kolejna rocznica pobytu „Hubala” w Porębie (FOTO)

BRAŃSZCZYK: Kolejna rocznica pobytu „Hubala” w Porębie (FOTO)

W 84. rocznicę pobytu mjra Henryka Dobrzańskiego w Porębie mieszkańcy powiatu wyszkowskiego wspominali „Hubala”, który do końca swoich dni pozostał wierny słowom „(…) broni nie złożę, munduru nie zdejmę, tak mi dopomóż Bóg (…)”, wypowiedzianym na wieść o kapitulacji Warszawy. Słowa te stały się wyznacznikiem dla kolejnych pokoleń walczących o wolną i niepodległą Rzeczpospolitą. 17 września 2023 r. „Hubal” ponownie zagościł w Porębie.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Kultywują regionalne dziedzictwo (FOTO)

ZABRODZIE: Kultywują regionalne dziedzictwo (FOTO)

Warsztaty ceramiczne/garncarskie i rzeźbiarskie, zwiedzanie zabytkowego młyna, wycieczka do „Samarii” (pałacyk w Niegowie, w którym mieści się klasztor Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Samarytanek Krzyża Chrystusowego), konkurs na domową pizzę, kino plenerowe, zabawy i konkursy dla dzieci – to atrakcje przygotowane przez stowarzyszenie Bractwo Zabrodzkie w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: W podziękowaniu za codzienny trud (FOTO)

RZĄŚNIK: W podziękowaniu za codzienny trud (FOTO)

W niedzielę 3 września z zebranych plonów cieszyli się i świętowali rolnicy gminy Rząśnik. Za codzienny trud dziękowali im m.in. wójt i starosta. Potem były występy artystyczne, zabawa, wesołe miasteczko – dla każdego coś miłego.
zobacz więcej