ZABRODZIE: Świętują złote i diamentowe jubileusze małżeńskie (FOTO)

Powiat

ZABRODZIE: Świętują złote i diamentowe jubileusze małżeńskie (FOTO)

05.05.2022
autor: Elżbieta Szczuka
12 par małżeńskich z gminy Zabrodzie, które przeżyły w jednym związku pół wieku, otrzymało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Upominki otrzymały dwie pary, które świętowały diamentowe gody.
 
Uroczystości odbyły się w sobotę 30 kwietnia, a rozpoczęła je Msza św. w kościele pw. Świętej Trójcy w Niegowie. Dalsza część odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Zabrodziu. Przed dekoracją jubilatów przyznanymi przez Prezydenta RP Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie głos zabrał wójt Krzysztof Jezierski: - Jestem wam bardzo wdzięczny, że, mimo często trudności ze zdrowiem, zdecydowaliście się przyjechać najpierw do kościoła, a teraz do ośrodka kultury, by wziąć udział w dzisiejszych uroczystościach. Te wspólne 50 i 60 lat to wzór i piękny przykład dla młodych ludzi, zawierających obecnie związki małżeńskie. Ktoś trafnie powiedział, że prawdziwą miłość poznaje się nie po sile, lecz po czasie jej trwania.
50. rocznicę ślubu świętowało w tym roku 15 par, 60. rocznicę - 2 pary Ze względu na stan zdrowia nie wszyscy mogli przyjść osobiście.
Medale przypinał jubilatom wójt, a towarzyszyli mu (wręczając legitymacje, kwiaty i okolicznościowe statuetki) przewodnicząca rady gminy Sylwia Marciszewska, wiceprzewodniczący Wiesław Jakubowski i zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Renata Wiśniewska. W sobotę otrzymali je państwo: Halina i Stanisław Bartosiewiczowie z Choszczowego, Krystyna i Jan Dębscy z Niegowa, Teresa i Tadeusz Gajcowie z Niegowa, Marianna i Bogdan Gałązkowie z Mostówki, Ewa i Stanisław Mościccy z Basinowa, Jadwiga i Jerzy Raniewiczowie z Adelina, Wanda i Janusz Roiccy z Przykor, Wanda i Franciszek Stańczakowie z Dębinek, Krystyna i Henryk Staśkiewiczowie z Adelina, Henryka i Roman Strzelczykowie z Zabrodzia, Krystyna i Andrzej Sylowie z Mostówki, Justyna i Jan Urbaniakowie ze Słopska.
Okolicznościowe statuetki otrzymali świętujący 60-lecie małżeństwa Teresa i Mieczysław Krysikowie z Lipin oraz Teresa i Władysław Borkowscy z Zazdrości.
Następnie, z pomocą członkiń KGW w Zabrodziu, wszyscy zaśpiewali „Sto lat”; był też szampan. Potem jubilaci i ich bliscy zostali zaproszeni na obiad. W części artystycznej wystąpił zespół „Sława” z Zabrodzia, a w finale na salę wjechał jubileuszowy tort.
 
Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu „Nowego Wyszkowiaka”, w sklepach i kioskach od piątku 6 maja.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość