ZABRODZIE: Sportowy weekend

Powiat

ZABRODZIE: Sportowy weekend

19.10.2016
autor: Arkadiusz Górek
Na orliku w dniach 8-9 października odbył się Sportowy Weekend dla mieszkańców. W jego ramach podczas VII Jesiennego Turnieju Piłkarskich Szóstek i II Jesiennego Turnieju Siatkówki drużyny rywalizowały o Puchar Wójta Gminy Zabrodzie. Debiutował Jesienny Turniej Tenisa Stołowego. 
W sobotę na boisku piłkarskim stawiło się 5 drużyn. Rywalizacja odbywała się według systemu każdy z każdym. Po 6 godzinach zmagań został wyłoniony zwycięzca – drużyna „Zabrodziaczek”, która również z sukcesami reprezentuje gminę w wielu okolicznych turniejach. Kolejne miejsca zajęły zespoły: Dębinki, Adamy, Lipiny i Raki Zabrodzie. Najlepszym bramkarzem okazał się Dariusz Wiąckiewicz (5 puszczonych bramek), a królem strzelców Łukasz Wydryszek (9 strzelonych goli), obaj z „Zabrodziaczka”. Otrzymali z rąk wójta Tadeusza Michalika pamiątkowe statuetki. Trzy najlepsze drużyny nagrodzono pucharami oraz piłkami do gry. Podziękowania i dyplom również otrzymał sędzia Mirosław Markowski, który już od kilku lat przyjeżdża na ten turniej, by profesjonalnie i uczciwie prowadzić spotkania. 
W południe ruszył maraton taneczny. Swoje umiejętności prezentowały grupy regularnie trenujące w Gminnym Ośrodku Kultury. Można było popatrzeć, ale też wziąć udział, w gimnastyce sportowej w wykonaniu „Duo Dance”, zumbie i aerobiku (zapraszamy do zapisywania się na te zajęcia). 
Następnie swoje umiejętności można było sprawdzić podczas nauki chodzenia po luźnej linie „slackline” oraz w grze „Bocce” (coraz bardziej popularna, z kulami, w parkach), prowadzonej przez animatora sportu Arkadiusza Górka. Kolejną dyscypliną był ping-pong. Do turnieju zgłosiło się 16 osób, Nagrodę w postaci nowoczesnej paletki wygrał Mariusz Kruszewski. Turniej rozegrywano jednocześnie na 2 stołach, które stanowią wyposażenie orlika i są wystawiane podczas dobrej pogody dla wszystkich chętnych. 
Natomiast w niedzielę odbył się turniej siatkówki, rywalizowały (system każdy z każdym) 3 drużyny złożone z osób regularnie grających towarzysko na orliku. Zdecydowanie wygrała Mostówka, drugie miejsce zajęły Adamy, trzecie –  Drewniaki. Puchary i dyplomy wręczał sędzia Piotr Nida. 
W międzyczasie na boisku obok, podczas rozgrywek piłkarskich Ligi Bobra, gminna drużyna FC Lipiny pokonała FC – Tutu 8:2.
W Sportowym Weekendzie czynnie wzięło udział ponad 100 osób i przybyło sporo kibiców. Było chłodno, ale nie padało. Każdy mógł się rozgrzać kawą, herbatą i pyszną grochówką.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Trwa wirtualna parada czytelnicza

DŁUGOSIODŁO: Trwa wirtualna parada czytelnicza

Jeszcze do poniedziałku młodzi czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej mogą wziąć udział w paradzie czytelniczej… oczywiście wirtualnej.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Posmakowali jazdy na nartach (foto)

DŁUGOSIODŁO: Posmakowali jazdy na nartach (foto)

Choć pogoda się psuje, dzieciaki nie tracą okazji do korzystania z zimowych uciech. Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji zorganizowało dla nich wyjazd na stok narciarski w Rybnie (województwo podlaskie).
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Zarzuty będą sprawdzone

BRAŃSZCZYK: Zarzuty będą sprawdzone

Mieszkanki Trzcianki, w mejlu do redakcji podpisanym „żony i matki”, apelują o pomoc i interwencję w sprawie, wobec której czują się bezsilne. Zarzucają sołtys, że nielegalnie i o każdej porze dnia i nocy sprzedaje alkohol w swoim sklepie. Pani sołtys stanowczo zaprzecza oskarżeniom. Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zapowiada kontrolę w sklepie, chociaż do tej pory nie zgłaszano żadnych nieprawidłowości. – Trzeba mieć dowody, pomówić jest łatwo – podkreśla członek komisji.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: W jedności z chorymi i samotnymi (foto)

BRAŃSZCZYK: W jedności z chorymi i samotnymi (foto)

Od 15 lat Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z Wójtem Gminy i Domem Emeryta Księży Orionistów włączają się w obchody Światowego Dnia Chorego. To chrześcijańskie święto obchodzone corocznie 11 lutego, ustanowione zostało przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na życie świętego papieża.
zobacz więcej