ZABRODZIE: Spłonęła stodoła (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Spłonęła stodoła (foto)

01.08.2017
autor: Elżbieta Szczuka, fot. KP PSP Wyszków
W piątek 28 lipca w Kicinach,w godzinach popołudniowych, prawdopodobnie od uderzenia pioruna, spłonęła pokryta eternitem stodoła. 
Stodoła wypełniona była sianem, stały w niej rowery. Właścicieli akurat nie było w gospodarstwie. Zagrożone zostały też sąsiednie budynki – najbliższy w odległości ok. 20 metrów. Pożar gasiły dwa zastępy wyszkowskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP oraz jednostki OSP z Zabrodzia, Słopska i Lucynowa Dużego. Działania strażaków utrudniało duże zadymienie.
- Na szczęście nikt nie został poszkodowany – mówi kpt. Marcin Turowski z KP PSP w Wyszkowie.
W akcji ratowniczej pomógł strażakom wójt Tadeusz Michalik – zorganizował koparkę, która wynosiła i rozgarniała tlące się siano z ugaszonej stodoły.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO zaprasza na Dzień Kobiet

DŁUGOSIODŁO zaprasza na Dzień Kobiet

Koncert z okazji Dnia Kobiet odbędzie się w niedzielę 4 marca o godz. 17 w Centrum Kultury.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Ciepłe słowa i życzenia dla nauczycieli

RZĄŚNIK: Ciepłe słowa i życzenia dla nauczycieli

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej w PSP w Porządziu odbyła się 13 października. Dyrektor szkoły wręczyła nagrody wyróżniającym się w pracy nauczycielom. Natomiast jej pracę doceniły władze gminy, przyznając jej nagrodę wójta. 
zobacz więcej
SOMIANKA: Opłata drastycznie wysoka

SOMIANKA: Opłata drastycznie wysoka

Na sesji rady gminy 8 stycznia radni uchwalili nowe stawki za odbiór i utylizację odpadów. O wysokości opłaty będzie decydowała liczba mieszkańców danej nieruchomości. Jeszcze w styczniu opłaty będą naliczane, jak dotychczas, od gospodarstwa. Nowe zasady wchodzą od 1 lutego. Gmina będzie płaciła wybranej w przetargu firmie za rzeczywiście odebrane śmieci, a nie ryczałtowo, jak do tej pory. Wywożone z terenu gminy śmieci będą ważone.
zobacz więcej
SOMIANKA:  Dzieci swoje nauczy, jak być Polakami (foto)

SOMIANKA: Dzieci swoje nauczy, jak być Polakami (foto)

Gminny Dzień Niepodległości obchodzony był późnym popołudniem 10 listopada w Zespole Szkół im. gen. bryg. pil. Stanisława Skalskiego w Woli Mystkowskiej. Uczniowie przedstawili patriotyczny program „Pisk Białego Orła”. Widzowie, władze samorządowe gminy, seniorzy lotnictwa, uczniowie, ich rodziny oraz  nauczyciele, ten wzruszający i bardzo ciekawy, składający się z wierszy, piosenek i tańca, występ nagrodzili gorącymi brawami na stojąco.
zobacz więcej