ZABRODZIE, SOMIANKA, BRAŃSZCZYK: Bezpłatne badania mammograficzne

Powiat

ZABRODZIE, SOMIANKA, BRAŃSZCZYK: Bezpłatne badania mammograficzne

25.07.2022
autor:
W sierpniu w Zabrodziu, Somiance i Brańszczyku odbędą się bezpłatne badania mammograficzne dla pań w wieku 50-69 lat.
 
Prowadzone przez LUX MED Diagnostyka badania finansowane są przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Po raz ostatni badanie bez skierowania lekarskiego będą mogły wykonać Panie, które urodziły się w 1953 roku.
Systematyczna mammografia umożliwia wykrycie zmian w piersiach na bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wczesna diagnoza i natychmiastowe rozpoczęcie leczenia daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia.
 
Mobilna pracownia mammograficzna będzie stacjonowała w miejscowościach:
Zabrodzie: 18 sierpnia w godz. 10 - 16, przy Gminnym Ośrodku Kultury, ul. W. Reymonta 2
Somianka: 23 sierpnia w godz. 14 - 16, przy Urzędzie Gminy, Somianka 16B
Brańszczyk: 29 sierpnia w godz. 11 - 17 przy Urzędzie Gminy, ul. Jana Pawła II 45
W badaniach mogą uczestniczyć panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone, a także: 
nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy
lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u marki, siostry lub córki lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. 

Programem nie są objęte panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego i można je wykonać w dowolnym miejscu w Polsce niezależnie od miejsca zamieszkania. 
Wcześniejsza rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Na badanie należy zabrać zdjęcia lub płyty CD z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED.
 

SPECTRUM 2022
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość