ZABRODZIE: Słopsk modernizuje i upiększa

Powiat

ZABRODZIE: Słopsk modernizuje i upiększa

15.12.2020
autor: Elżbieta Szczuka
Strażnica OSP w Słopsku i jej otoczenie zyskały nowy wygląd, a druhowie poprawili warunki swojej pracy. 
 
Niedawno pisaliśmy o przystosowaniu pomieszczeń strażnicy OSP w Słopsku na potrzeby świetlicy wiejskiej i zagospodarowaniu przyległego terenu dla potrzeb turystyki i rekreacji. Ale to nie jedyna tegoroczna inwestycja w Słopsku. Gmina podpisała z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska umowę na dofinansowanie realizacji zadania „Wykonanie elewacji boksu garażowego Ochotniczej Straży Pożarnej w Słopsku wraz z ociepleniem ścian oraz wymianą opraw oświetleniowych w budynku”. Otrzymała dofinansowanie w wysokości 28.732 zł (90% wartości zadania), całkowita wartość zadania to 31.925 zł. 
 
W ramach zadania zostanie ocieplony boks garażowy strażnicy OSP oraz wymienione na energooszczędne 35 opraw oświetleniowych w budynku. 
 
Ponadto OSP w Słopsku podpisała umowę z Funduszem Składkowym Ubezpieczenia Społecznego Rolników na realizację zadania „Wspieranie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenów wiejskich w ramach modernizacji, remontu i rewitalizacji budynków użyteczności publicznej, ratownictwa, edukacji dla społeczności lokalnej”. 
 
W ramach tej umowy zostanie wykonanie przyłącze gazowe do budynku, instalacja gazowa wewnątrz budynku oraz zamontowany piec gazowy C.O. oraz wykonana instalacja centralnego ogrzewania wraz z grzejnikami w boksie garażowym strażnicy. Inwestycja ta pozwoli na poprawę warunków oraz zapewnienie gotowości bojowej samochodu strażackiego w okresie zimowym. Całkowita wartość zadania to 18.422,47zł, OSP otrzymała dofinansowanie w kwocie 16.000 zł (87% wartości zadania).  
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Wójt na trzecią kadencję

RZĄŚNIK: Wójt na trzecią kadencję

W gminie doszło do pojedynku kandydatów na wójta: wystawionego przez KWW Przyjazna Gospodarna Gmina i KW PiS. Obydwaj kandydaci mają wykształcenie wyższe. Wygrał, wybrany na trzecią kadencję, Paweł Kołodziejski (53 lata), który zdobył głosy 2271 mieszkańców (67,43%). – Dziękuję, że po raz kolejny mieszkańcy mi zaufali – mówi nowy-stary wójt.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Norwidowski konkurs plastyczny

ZABRODZIE: Norwidowski konkurs plastyczny

Do końca kwietnia można dostarczać prace na powiatowy konkurs plastyczny „Tu żył, tu tworzył – pejzaż mazowiecki inspirowany życiem i twórczością Cypriana Norwida”. Konkurs organizuje Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabrodziu, a patronatem objęli go Starosta Powiatu Wyszkowskiego i Wójt Gminy Zabrodzie.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Jednogłośnie za budżetem

ZABRODZIE: Jednogłośnie za budżetem

Radni przyjęli projekt budżetu na 2017 r. Na inwestycje zapisano 1,7 mln zł. Większość z nich to drogi i sieć wodno-kanalizacyjna. – To jest projekt, w ciągu roku zmiany na pewno będą. Każda złotówka będzie państwu przedstawiona i będziemy wspólnie rozmawiać na temat, jakie są jeszcze potrzeby – obiecał wójt Tadeusz Michalik.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Nigdy nie jest za późno na marzenia (foto)

ZABRODZIE: Nigdy nie jest za późno na marzenia (foto)

Złote wesele, panowie z szampanem pośpieszcie co tchu. O, przyjaciele, sukcesów, pomysłów życzymy wam stu. Życia tak wiele, radości i smutku nie skąpił nam świat. Złote wesele, tak szybko strzeliło 50 nam lat – z wigorem i poczuciem humoru, z którego słyną, śpiewali członkowie Koła Gospodyń Wiejskich w Zabrodziu (panie i panowie) podczas swojego uroczystego jubileuszu, 31 maja.
zobacz więcej