ZABRODZIE: Słopsk ma piękną świetlicę (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Słopsk ma piękną świetlicę (foto)

23.11.2020
autor: Elżbieta Szczuka
Zakończono przystosowywanie pomieszczeń strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Słopsku na potrzeby świetlicy wiejskiej oraz zagospodarowanie przyległego terenu dla potrzeb turystyki i rekreacji. 
 
Inwestycja ta kosztowała 359.824 zł, w tym 300.000 zł to dotacja z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW).
W ramach zadania, którego inwestorem była OSP Słopsk, wykonano m.in. ocieplenie ścian i elewację świetlicy, pokryto dach blachą, wykonano ocieplenie stropodachu. Do świetlicy zakupiono stół do ping-ponga i rzutnik multimedialny z ekranem. Budynek został przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Zagospodarowano teren wokół świetlicy; założono trawnik, wykonano chodniki i parkingi z kostki betonowej. Dla chcących odpocząć na powietrzu postawiono altankę, zamontowano ławki, kosze na śmieci. Z pewnością zainteresowaniem będzie się cieszył podest wraz z lunetą do obserwacji ptaków, a także tablice z mapą gminy, informacją turystyczną i ekologiczną. Ponadto zamontowano tam pierwszą w gminie stację naprawy rowerów.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Kwiatek, dobry uczynek, pocztówka dla Jana Pawła II  (foto, wideo)

BRAŃSZCZYK: Kwiatek, dobry uczynek, pocztówka dla Jana Pawła II (foto, wideo)

Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Białymbłocie w sposób oryginalny uczciła setne urodziny swojego patrona. Zaprosiła szkolną społeczność do udziału w trzech akcjach dedykowanych Janowi Pawłowi II: „Kwiatek dla Papieża”, Mój dobry uczynek dla Jana Pawła II” oraz „Wirtualna pocztówka”. Nagrano też on-line „Barkę” – ulubiona pieśń Papieża Polaka. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Chcieliśmy oddać hołd temu wybitnemu Polakowi

ZABRODZIE: Chcieliśmy oddać hołd temu wybitnemu Polakowi

Publiczne Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zabrodziu 9 grudnia obchodziło święto szkoły.  Szczególna, ponieważ dokładnie 15 lat temu przyjęło imię Prymasa Tysiąclecia. Tak jak wtedy, w obecności uczniów, absolwentów, nauczycieli, rodziców i gości, ks. bp Kazimierz Romaniuk, w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, odprawił Mszę św. Podczas niej modlono się o beatyfikację patrona, błogosławieństwo dla uczniów, nauczycieli i rodziców oraz biskupa z okazji 65-lecia jego święceń kapłańskich. Były kwiaty, życzenia i pieśń ,,Życzymy, życzymy” w wykonaniu chóru i wszystkich obecnych.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Skąd się wywodzimy? (foto)

BRAŃSZCZYK: Skąd się wywodzimy? (foto)

O tym, jak ważna jest pamięć historyczna, ta szersza i dotycząca najbliższej okolicy, przekonywano na spotkaniu w Turzynie. Mieszkańcy zgromadzili się w remizie, by spędzić to popołudnie na wspominaniu przeszłości. Panie z klubu seniora wystąpiły w programie patriotycznym, regionalista Mirosław Powierza opowiedział o dawnym Turzynie. Spotkanie zakończył poczęstunek. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Misterium Męki Pańskiej w Niegowie (foto)

ZABRODZIE: Misterium Męki Pańskiej w Niegowie (foto)

Misterium Męki Pańskiej, którego aktorami byli mieszkańcy DPS, nauczyciele, terapeuci, a także klerycy Roku Propedeutycznego w Urlach, można było obejrzeć w dniach 3-7 kwietnia w Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Niegowie. 
zobacz więcej