ZABRODZIE: Rodzinnie w Dębinkach (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Rodzinnie w Dębinkach (foto)

08.06.2016
autor: Ewa Elward
W niedzielę 5 czerwca przy Szkole Podstawowej w Dębinkach bawiono się na jubileuszowym, X Festynie Rodzinnym z okazji Dnia Dziecka. W tym roku przypadł również XV Gminny Przegląd Piosenki Przedszkolnej „Wesołe Nutki”, w którego ramach wystąpiło ponad 200 przedszkolaków.
Przybyłych witali: wójt Tadeusz Michalik, dyrektor PSP w Dębinkach Jadwiga Teodorczyk i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Małgorzata Wiśniewska. Sygnałem do rozpoczęcia imprezy było wypuszczenie balonów przez dzieci z „zerówki” w Dębinkach. 
Festyn zapoczątkował przegląd, w ramach którego na scenie swoje talenty zaprezentowało ok. 240 wykonawców z 13 grup przedszkolnych. Piosenki i tańce wykonywali podopieczni Niepublicznego Przedszkola „Zaczarowany Ołówek” w Zabrodziu (solistka – Natalia Rojek, op. Anna Ratkowska, Anna Wosek i Karolina Kiełczewska), Samorządowego Przedszkola przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zabrodziu (op. Alina Gotowiec, Anna Topolewska, Wioletta Wójcik, Elżbieta Banasiak, Ewa Łagowska, Angelika Czyż, Iwona Napłoszek), przedszkola przy PSP w Dębinkach (śpiewały Kornelia Kopeć, Zuzanna Białek i Julia Sokołowska, op. Krystyna Kur), Adelina (op. Katarzyna Rosińska, Urszula Dzięcioł, Eliza Powierża, Sylwia Walętrzak), Kicin (Anna Sasin, Małgorzata Perzanowska). Po wystąpieniu wszystkich dzieci soliści i wychowawcy otrzymali upominki i dyplomy.
Tego dnia wręczono też nagrody przyznane w konkursie na „Eko-bajkę”, otrzymali je: Iga Wieszczyk i Julia Garbarczyk, Oliwia Wierzchoń, Patryk Kurzątek i Małgorzata Więch. Zebrani na festynie mieli wiele atrakcji do wyboru. Najmłodszych kusił plac zabaw i karuzela, nie brakowało chętnych do malowania buzi i wejścia na dmuchańce. Nieco starsi decydowali się na wejście do kul wodnych i trampolinę bungee. Na placu było też miejsce do gry w piłkę nożną. Spragnieni nie tylko wrażeń i zabawy chętnie częstowali się lodami, watą cukrową, kiełbaską z grilla. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska z zabawkami, oferujące lubiane przez dzieci kocki, przytulaki, ozdoby. Organizatorzy zapewnili też występ iluzjonisty i klownów, który przyciągnął i bawił na równi dorosłych i dzieci. Liczną grupę widzów zgromadził pokaz Studia Tańca FEN Blanki Malinowskiej, na scenie tańczyły dzieci i młodzież z trzech grup wiekowych. Rodzinnej zabawie sprzyjała dobra, słoneczna pogoda.
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość