ZABRODZIE: Rodzinnie w Dębinkach (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Rodzinnie w Dębinkach (foto)

08.06.2016
autor: Ewa Elward
W niedzielę 5 czerwca przy Szkole Podstawowej w Dębinkach bawiono się na jubileuszowym, X Festynie Rodzinnym z okazji Dnia Dziecka. W tym roku przypadł również XV Gminny Przegląd Piosenki Przedszkolnej „Wesołe Nutki”, w którego ramach wystąpiło ponad 200 przedszkolaków.
Przybyłych witali: wójt Tadeusz Michalik, dyrektor PSP w Dębinkach Jadwiga Teodorczyk i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Małgorzata Wiśniewska. Sygnałem do rozpoczęcia imprezy było wypuszczenie balonów przez dzieci z „zerówki” w Dębinkach. 
Festyn zapoczątkował przegląd, w ramach którego na scenie swoje talenty zaprezentowało ok. 240 wykonawców z 13 grup przedszkolnych. Piosenki i tańce wykonywali podopieczni Niepublicznego Przedszkola „Zaczarowany Ołówek” w Zabrodziu (solistka – Natalia Rojek, op. Anna Ratkowska, Anna Wosek i Karolina Kiełczewska), Samorządowego Przedszkola przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zabrodziu (op. Alina Gotowiec, Anna Topolewska, Wioletta Wójcik, Elżbieta Banasiak, Ewa Łagowska, Angelika Czyż, Iwona Napłoszek), przedszkola przy PSP w Dębinkach (śpiewały Kornelia Kopeć, Zuzanna Białek i Julia Sokołowska, op. Krystyna Kur), Adelina (op. Katarzyna Rosińska, Urszula Dzięcioł, Eliza Powierża, Sylwia Walętrzak), Kicin (Anna Sasin, Małgorzata Perzanowska). Po wystąpieniu wszystkich dzieci soliści i wychowawcy otrzymali upominki i dyplomy.
Tego dnia wręczono też nagrody przyznane w konkursie na „Eko-bajkę”, otrzymali je: Iga Wieszczyk i Julia Garbarczyk, Oliwia Wierzchoń, Patryk Kurzątek i Małgorzata Więch. Zebrani na festynie mieli wiele atrakcji do wyboru. Najmłodszych kusił plac zabaw i karuzela, nie brakowało chętnych do malowania buzi i wejścia na dmuchańce. Nieco starsi decydowali się na wejście do kul wodnych i trampolinę bungee. Na placu było też miejsce do gry w piłkę nożną. Spragnieni nie tylko wrażeń i zabawy chętnie częstowali się lodami, watą cukrową, kiełbaską z grilla. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska z zabawkami, oferujące lubiane przez dzieci kocki, przytulaki, ozdoby. Organizatorzy zapewnili też występ iluzjonisty i klownów, który przyciągnął i bawił na równi dorosłych i dzieci. Liczną grupę widzów zgromadził pokaz Studia Tańca FEN Blanki Malinowskiej, na scenie tańczyły dzieci i młodzież z trzech grup wiekowych. Rodzinnej zabawie sprzyjała dobra, słoneczna pogoda.
Eurodock - maj 2024
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: W budżecie obywatelskim zagłosuj na pikniki ekologiczne

DŁUGOSIODŁO: W budżecie obywatelskim zagłosuj na pikniki ekologiczne

W Budżecie Obywatelskim Mazowsza można głosować na projekt Pikniki ekologiczne dla mieszkańców Gminy Długosiodło.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Jubileusz Ochotniczej Straży Pożarnej w Słopsku (FOTO)

ZABRODZIE: Jubileusz Ochotniczej Straży Pożarnej w Słopsku (FOTO)

W sobotę 25 maja druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Słopsku świętowali 60-lecie swojej jednostki. Były odznaczenia, wyróżnienia, strażacki poczęstunek. Uroczystość na kwadrans przerwał silny deszcz, ale potem wszystko odbywało się zgodnie z planem.Jest to dla nas niezwykle ważne wydarzenie, które celebruje zarówno nasze bogate dziedzictwo, jak i niezłomną determinację oraz poświęcenie wszystkich, którzy w ciągu tych lat oddali swe serca dla dobra społeczności – podkreślił dh Adrian Urbaniak, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Słopsku.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Ten spór zatacza coraz szersze kręgi

BRAŃSZCZYK: Ten spór zatacza coraz szersze kręgi

Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Brańszczyku oraz rodzice uczniów i przedszkolaków spotkali się z radnymi i wójtem na wspólnym posiedzeniu komisji skarg oraz komisji oświaty. Spotkanie dotyczyło skargi na dyrektor, jaką podpisało 70 rodziców. 
Wójt otwarcie mówi, że problemu rozwiązać nie potrafi, radni nie składają deklaracji, bo też ich kompetencje są w tej sprawie mocno ograniczone, a rodzice zapewniają, że się nie poddadzą.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Rowerem do historii (FOTO)

RZĄŚNIK: Rowerem do historii (FOTO)

Rower - pojazd tak popularny, że nie wydaje się niczym nadzwyczajnym. Od XIX w. przeszedł jednak niesamowitą ewolucję, a wynalazcy dwoili się i troili, by z „maszyny do biegania” uczynić pojazd łatwy w użytkowaniu, praktyczny i bezpieczny. Początki roweru łatwe nie były, o czym mogli przekonać się uczestnicy pikniku rodzinnego „Rowerem do historii”, na który 2 czerwca zaprosiła Gmina Rząśnik. Przejechać się bicyklem - to fajna przygoda.
zobacz więcej