Powiat

1 / 3

ZABRODZIE: Rodzinnie przy kolędach

11.01.2017
autor: Ewa Elward, fot. Bractwo Zabrodzkie
Drugie Rodzinne Kolędowanie odbyło się w niedzielę 8 stycznia w kościele w Niegowie. Mimo mroźnej aury, na udział zdecydowało się 17 grup. Występujących słuchała liczna grupa parafian.
W tym roku wystąpiło więcej osób niż w ubiegłym, inicjatywa więc została przyjęta życzliwie i z zainteresowaniem przez mieszkańców. Koncert prowadził prezes Bractwa Zabrodzkiego Andrzej Krzeczkowski. 
Kolędy łączą, śpiewali starsi i młodsi. W kolędowaniu uczestniczyli: podopieczni Domu Pomocy Społecznej „Fiszor” w Gaju pod opieką s. dyr. Barbary Piotrowskiej, Julia Banasiak, Alicja Lewandowska, Łukasz, Ewelina i Zosia Dąbrowscy, Helena Michalik z Mają i Julią Perlan, Martyna i Oliwia Dana, Magdalena i Zuzanna Dzieciątko, Hania Walczyńska z babcią Anią, Grażyna i Marysia Połodziuk, Jarosław i Natalia Wielgolascy i Beata Seta, Malwina i Natalia Góreckie, Adriana i Martyna Redlickie, Anna, Ewa, Małgorzata i Agnieszka Świeżak, Weronika i Tadeusz Chmielowie, Jan Ślendak z rodziną, Paweł i Dominik Getka. Występy zakończyła grupa „Sława” z Koła Gospodyń Wiejskich w Zabrodziu. 
Uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki, ufundowane przez Bractwo Zabrodzkie, wójta Tadeusza Michalika, Iwonę i Jarosława Banasiaków, Mariolę i Zbigniewa Paziów, Reginę i Wiesława Garbarczyków, Agnieszkę i Wiesława Jakubowskich, Annę Walczyńską, Mariolę i Tadeusza Rudzińskich, Ewę Marcinkiewicz oraz sekretarza gminy Zdzisława Bociana. 
Organizatorami było Stowarzyszenie na rzecz Gminy Zabrodzie „Bractwo Zabrodzkie” i proboszcz parafii pw. Świętej Trójcy w Niegowie.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość