ZABRODZIE: Przybieżeli do Zabrodzia (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Przybieżeli do Zabrodzia (foto)

07.01.2020
autor: Elżbieta Szczuka
Po raz drugi w dniu uroczystości Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2020 r., przez gminę Zabrodzie przeszedł Gwiaździsty Orszak Trzech Króli. Zwieńczeniem orszaku było rodzinne kolędowanie.
 
W orszaku wzięli udział mieszkańcy gminy z trzech parafii: pw. Miłosierdzia Bożego w Mostówce, pw. Świętej Trójcy w Niegowie i pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju w Kicinach. Najwcześniej, o godz. 14, z kolędą na ustach, wyruszyli spod kościoła parafianie z Mostówki, o godz. 14.15 wyruszył pochód spod kościoła w Niegowie. Parafianie z Kicin o godz. 14.30 ruszyli spod Urzędu Gminy w Zabrodziu. Przed godz. 15 wszystkie orszaki spotkały się przy stajence (przywiezionej z Mostówki), którą ustawiono przed budynkiem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabrodziu.  Pomysłodawca imprezy, ks. proboszcz Janusz Grygier z Mostówki, podkreślił, że udział w orszaku to danie świadectwa wiary. Powitał m.in. wszystkie wspólnoty, które wzięły udział w marszu, a także najmłodszych, których przyprowadzili lub przywieźli w wózkach rodzice. 
- Niech wyrazem naszej radości będzie kolęda „Bóg się rodzi” – zapowiedział.
Zgromadzeni przy szopce zaśpiewali jeszcze „Przybieżeli do Betlejem”. – Przybieżeli do Zabrodzia – zażartował ksiądz.
Ale to był dopiero początek kolędowania. Wszyscy zostali zaproszeni na salę gimnastyczną, gdzie odbyło się V Rodzinne Kolędowanie. Tę część, w której  wystąpiło 20 zespołów, prowadził Arkadiusz Redlicki, prezes Bractwa Zabrodzkiego. Zabrzmiały piękne polskie kolędy, te znane i mniej znane. Wszyscy występujący otrzymali dyplomy i drobne upominki. 
Na wszystkich uczestników Gwiaździstego Orszaku czekała gorąca herbata i przepyszne domowe wypieki.
 
więcej w papierowym wydaniu NW
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄSNIK: Możesz pomóc w opracowaniu strategii rozwoju gminy

RZĄSNIK: Możesz pomóc w opracowaniu strategii rozwoju gminy

Gmina przystępuje do opracowania Strategii rozwoju gminy Rząśnik na lata 2021-2030. Aby był zgodna z oczekiwaniami mieszkańców, powinni oni wyrazić swoje uwagi, poglądy i opinie w najważniejszych dla rozwoju gminy sprawach. Temu służy anonimowa ankieta badawcza, którą powinno wypełnić jak najwięcej mieszkańców gminy.  Mają na to czas w dniach 17 maja – 9 czerwca.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: LWG przywrócone medialnemu światu

BRAŃSZCZYK: LWG przywrócone medialnemu światu

Miesięcznik LWG jest dobrem wspólnym mieszkańców Gminy Brańszczyk – napisała w petycji o przywrócenie „Lokalnych Wieści Gminnych” na stronę ww.branszczyk.pl
Maryla Puścian, była dyrektor Gminnego Domu Kultury po tym, jak archiwum miesięcznika znikło ze strony internetowej gminy. „Historii Gminy Brańszczyk nie można usunąć jednym kliknięciem” – napisali w piśmie do obecnego dyrektora GDK członkowie Klubu Zjednoczenie Aktywnych Radnych. Interwencja okazała się skuteczna – jeszcze tego samego dnia, 25 marca, Archiwum LWG było znowu dostępne na stronie internetowej gminy.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Gmina zwróci, ale chce wyegzekwować zwrot

RZĄŚNIK: Gmina zwróci, ale chce wyegzekwować zwrot

Jak już informowaliśmy w Nowym Wyszkowiaku, gmina dąży do tego, by firma Viatelecome poniosło koszty samowolnej zmiany 150 anten na inne, tym samym zmieniając technologię odbioru Internetu. – My zwrócimy te koszty – zapowiada wójt – ale od nich będziemy chcieli wyegzekwować zwrot.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Jeszcze wakacyjnie (foto)

DŁUGOSIODŁO: Jeszcze wakacyjnie (foto)

W sierpniu w gminach Brańszczyk i Długosiodło odbywały się zajęcia przyrodnicze, podczas których młodsi i starsi zakładali przy szkołach eko-ogródki.
zobacz więcej