ZABRODZIE: Przybieżeli do Zabrodzia (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Przybieżeli do Zabrodzia (foto)

07.01.2020
autor: Elżbieta Szczuka
Po raz drugi w dniu uroczystości Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2020 r., przez gminę Zabrodzie przeszedł Gwiaździsty Orszak Trzech Króli. Zwieńczeniem orszaku było rodzinne kolędowanie.
 
W orszaku wzięli udział mieszkańcy gminy z trzech parafii: pw. Miłosierdzia Bożego w Mostówce, pw. Świętej Trójcy w Niegowie i pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju w Kicinach. Najwcześniej, o godz. 14, z kolędą na ustach, wyruszyli spod kościoła parafianie z Mostówki, o godz. 14.15 wyruszył pochód spod kościoła w Niegowie. Parafianie z Kicin o godz. 14.30 ruszyli spod Urzędu Gminy w Zabrodziu. Przed godz. 15 wszystkie orszaki spotkały się przy stajence (przywiezionej z Mostówki), którą ustawiono przed budynkiem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabrodziu.  Pomysłodawca imprezy, ks. proboszcz Janusz Grygier z Mostówki, podkreślił, że udział w orszaku to danie świadectwa wiary. Powitał m.in. wszystkie wspólnoty, które wzięły udział w marszu, a także najmłodszych, których przyprowadzili lub przywieźli w wózkach rodzice. 
- Niech wyrazem naszej radości będzie kolęda „Bóg się rodzi” – zapowiedział.
Zgromadzeni przy szopce zaśpiewali jeszcze „Przybieżeli do Betlejem”. – Przybieżeli do Zabrodzia – zażartował ksiądz.
Ale to był dopiero początek kolędowania. Wszyscy zostali zaproszeni na salę gimnastyczną, gdzie odbyło się V Rodzinne Kolędowanie. Tę część, w której  wystąpiło 20 zespołów, prowadził Arkadiusz Redlicki, prezes Bractwa Zabrodzkiego. Zabrzmiały piękne polskie kolędy, te znane i mniej znane. Wszyscy występujący otrzymali dyplomy i drobne upominki. 
Na wszystkich uczestników Gwiaździstego Orszaku czekała gorąca herbata i przepyszne domowe wypieki.
 
więcej w papierowym wydaniu NW
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość