ZABRODZIE: Prawie 188 tys. zł na OSA

Powiat

ZABRODZIE: Prawie 188 tys. zł na OSA

03.06.2019
autor: Elżbieta Szczuka
Gmina Zabrodzie pozyskała 187.600 zł z rządowego programu Otwarte Strefy Aktywności (OSA) na budowę infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w: Dębinkach, Gaju, Niegowie i Głuchach. Powstaną tam: siłownie plenerowe, strefy relaksu i sprawnościowe place zabaw.
 
Małą infrastrukturę sportowo-rekreacyjną o charakterze integracyjnym dla wszystkich grup wiekowych mają już Mostówka i Słopsk. W lutym br. gmina złożyła w Ministerstwie Sportu i Turystyki wniosek o dofinansowanie takiej infrastruktury. Program mówi o budowie stref aktywności i relaksu szczególnie w miejscowościach pozbawionych dotychczas takiej infrastruktury lub posiadających ją w niewystarczającym zakresie. W ramach programu można otrzymać dofinansowanie od 50% do 70% wydatków kwalifikowanych. Do wyboru były dwa warianty: podstawowy (koszt do 50 tys. zł) i rozszerzony (koszt do 100 tys. zł). Gmina wybrała ten drugi. Wariant rozszerzony obejmuje: siłownię plenerową (minimum 6 urządzeń), strefę relaksu (minimum 4 ławki, plenerowy stolik do gier planszowych, np. szachy/warcaby lub inne plenerowe urządzenia do gry, np. stół do ping ponga, itp., zagospodarowanie zieleni), plac zabaw o charakterze sprawnościowym (wymagane 3 urządzenia dla dzieci o charakterze sprawnościowym), ogrodzenie terenu (minimum ogrodzenie placu zabaw). Obiekty mają być otwarte dla każdego.
22 maja Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło wyniki OSA edycja 2019. Wśród zaopiniowanych pozytywnie wniosków 6 jest z powiatu wyszkowskiego, w tym 4 z gminy Zabrodzie. Gmina otrzyma dofinansowanie w wysokości 187.600 zł, termin rozliczenia – 31 stycznia 2020 r.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość