ZABRODZIE: Pożegnanie proboszcza w Kicinach

Powiat

ZABRODZIE: Pożegnanie proboszcza w Kicinach

31.08.2023
autor: Elżbieta Szczuka
Po 6 latach posługi z parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju w Kicinach odchodzi proboszcz o. Piotr Flegel. Z wielkim żalem parafianie pożegnali go podczas Mszy św. w niedzielę 27 sierpnia. Od 1 września parafia będzie miała nowego proboszcza.
 
O. Piotr Flegel, zakonnik ze wspólnoty Ruchu Szensztackiego, był proboszczem w Kicinach od 3 września 2017 r. Umowa diecezji warszawsko-praskiej z Instytutem Ojców Szensztackich, dotycząca prowadzenia posługi w kicińskiej parafii, była podpisana na 6 lat. Nie przedłużono jej. Decyzją ks. biskupa warszawsko-praskiego Romualda Kamińskiego z czerwca br. w parafii Kiciny (obejmuje Anastazew, Basinów, Karolinów, Kiciny, Obrąb, Płatków i Podgać) nastąpiły zmiany personalne – od 1 września 2023 r. proboszczem będzie ks. dr Leszek Jacek Rasztawicki, warszawski biblista, który w tym roku świętował 25-lecie kapłaństwa.
- Ksiądz Piotr 6 lat prowadził naszą parafię. W naszej świątyni pozostaną na długo owoce jego pracy - podkreśliła parafianka Katarzyna Tryc, przewodnicząca Parafialnego Zespołu Caritas w Kicinach. - Dziękujemy za serce i oddanie każdemu z nas podczas pełnionej posługi. Ja dziękuję w imieniu naszego Caritas za założenie i usankcjonowanie zespołu, który docelowo pomagał przez ten czas poprzez paczki żywnościowe aż 81 parafianom, w tym głównie seniorom i osobom z niepełnosprawnościami. Praca z księdzem dla naszego zespołu była czystą przyjemnością. Życzymy dobrego zdrowia, siły, wytrwałości oraz otwartych serc napotkanych na swojej drodze. Niech Bóg otacza księdza swoim błogosławieństwem oraz obfitymi łaskami w dalszej drodze kapłańskiej. W imieniu parafian składamy najserdeczniejsze podziękowania za posługę pasterską. 
Od rady parafialnej o. Piotr Flegel otrzymał bukiet pięknych kwiatów. 
- Takiego dobrego proboszcza to ja tutaj nie pamiętam – oceniła jedna z parafianek. - Jest nie tylko dobrym, empatycznym, skromnym człowiekiem, ale też ma ogromne zasługi dla modernizacji i wyposażenia naszego kościoła oraz zagospodarowania jego otoczenia. Wielki żal, że odchodzi z naszej parafii.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: „Nad Niemnem” czytano nad Fiszorem (FOTO)

ZABRODZIE: „Nad Niemnem” czytano nad Fiszorem (FOTO)

W tym roku na Narodowe Czytanie Gminna Biblioteka Publiczna w Zabrodziu, Muzeum Cypriana Norwida w Dębinkach i Wójt Gminy Zabrodzie zaprosili do Słopska. Na terenie strażnicy OSP, z przepięknym widokiem na rozlewisko rzeki Fiszor, w sobotę 9 września przybyli wysłuchali fragmentów powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Piknik Ekologiczny na podsumowanie sprzątania świata (FOTO)

DŁUGOSIODŁO: Piknik Ekologiczny na podsumowanie sprzątania świata (FOTO)

We współpracy z Urzędem Gminy w Długosiodle oraz zespołem edukatorów A&M Art of Nature 21 września w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Długosiodle odbył się Piknik Ekologiczny. Był podsumowaniem działań całej społeczności szkolnej w związku z przypadającą w tym roku po raz 30. akcją Sprzątanie Świata, która odbyła się pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi”.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Kolejna rocznica pobytu „Hubala” w Porębie (FOTO)

BRAŃSZCZYK: Kolejna rocznica pobytu „Hubala” w Porębie (FOTO)

W 84. rocznicę pobytu mjra Henryka Dobrzańskiego w Porębie mieszkańcy powiatu wyszkowskiego wspominali „Hubala”, który do końca swoich dni pozostał wierny słowom „(…) broni nie złożę, munduru nie zdejmę, tak mi dopomóż Bóg (…)”, wypowiedzianym na wieść o kapitulacji Warszawy. Słowa te stały się wyznacznikiem dla kolejnych pokoleń walczących o wolną i niepodległą Rzeczpospolitą. 17 września 2023 r. „Hubal” ponownie zagościł w Porębie.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Rocznica akcji Burza i mordu w Lipniaku-Majoracie (FOTO)

DŁUGOSIODŁO: Rocznica akcji Burza i mordu w Lipniaku-Majoracie (FOTO)

Akcja „Burza”, przeprowadzona przez Polskie Państwo Podziemne i konspiracyjne siły zbrojne, to jedna z najdramatyczniejszych kart naszej historii. Była świadectwem, że Polska żyje i zbrojnie upomina się o swoje suwerenne prawa. To był symbol polskiej wolności. Jeden z ważnych rozdziałów tych heroicznych wydarzeń miał miejsce w okolicach nadleśnictwa w Pecynce, ważnego ośrodka konspiracyjnego Puszczy Białej. W pobliskim Lipniaku-Majoracie miał miejsce mord dokonany na kilkuset osobach.
zobacz więcej