ZABRODZIE: Pożegnanie proboszcza w Kicinach

Powiat

ZABRODZIE: Pożegnanie proboszcza w Kicinach

31.08.2023
autor: Elżbieta Szczuka
Po 6 latach posługi z parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju w Kicinach odchodzi proboszcz o. Piotr Flegel. Z wielkim żalem parafianie pożegnali go podczas Mszy św. w niedzielę 27 sierpnia. Od 1 września parafia będzie miała nowego proboszcza.
 
O. Piotr Flegel, zakonnik ze wspólnoty Ruchu Szensztackiego, był proboszczem w Kicinach od 3 września 2017 r. Umowa diecezji warszawsko-praskiej z Instytutem Ojców Szensztackich, dotycząca prowadzenia posługi w kicińskiej parafii, była podpisana na 6 lat. Nie przedłużono jej. Decyzją ks. biskupa warszawsko-praskiego Romualda Kamińskiego z czerwca br. w parafii Kiciny (obejmuje Anastazew, Basinów, Karolinów, Kiciny, Obrąb, Płatków i Podgać) nastąpiły zmiany personalne – od 1 września 2023 r. proboszczem będzie ks. dr Leszek Jacek Rasztawicki, warszawski biblista, który w tym roku świętował 25-lecie kapłaństwa.
- Ksiądz Piotr 6 lat prowadził naszą parafię. W naszej świątyni pozostaną na długo owoce jego pracy - podkreśliła parafianka Katarzyna Tryc, przewodnicząca Parafialnego Zespołu Caritas w Kicinach. - Dziękujemy za serce i oddanie każdemu z nas podczas pełnionej posługi. Ja dziękuję w imieniu naszego Caritas za założenie i usankcjonowanie zespołu, który docelowo pomagał przez ten czas poprzez paczki żywnościowe aż 81 parafianom, w tym głównie seniorom i osobom z niepełnosprawnościami. Praca z księdzem dla naszego zespołu była czystą przyjemnością. Życzymy dobrego zdrowia, siły, wytrwałości oraz otwartych serc napotkanych na swojej drodze. Niech Bóg otacza księdza swoim błogosławieństwem oraz obfitymi łaskami w dalszej drodze kapłańskiej. W imieniu parafian składamy najserdeczniejsze podziękowania za posługę pasterską. 
Od rady parafialnej o. Piotr Flegel otrzymał bukiet pięknych kwiatów. 
- Takiego dobrego proboszcza to ja tutaj nie pamiętam – oceniła jedna z parafianek. - Jest nie tylko dobrym, empatycznym, skromnym człowiekiem, ale też ma ogromne zasługi dla modernizacji i wyposażenia naszego kościoła oraz zagospodarowania jego otoczenia. Wielki żal, że odchodzi z naszej parafii.
Eurodock - maj 2024
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość