ZABRODZIE: Pożegnanie lata z wrzosem (FOTO)

Powiat

ZABRODZIE: Pożegnanie lata z wrzosem (FOTO)

12.10.2023
autor: Elżbieta Szczuka
W niedzielę 8 października stowarzyszenie Bractwo Zabrodzkie na terenie zabytkowego młyna w Niegowie zorganizowało piknik rodzinny pod hasłem „Pożegnanie lata z wrzosem”. To ostatnia impreza plenerowa zorganizowana w tym roku przez bractwo. Wzięło w niej udział ponad 200 osób; było słonecznie, ale wyjątkowo wietrznie.
 
Impreza zaczęła się w południe. Dzieci w wieku 3 – 12 lat zaproszono do gry terenowej „Mistrz łamigłówek” – zwiedzając teren zabytkowego młyna, rozwiązywały m.in. krzyżówki i zagadki. Dzieci, ale i dorośli chętnie korzystali z przejażdżki konną bryczką, którą powoził Jan Ślendak. Po zabytkowym młynie oprowadzał i stare urządzenia młyńskie uruchamiał Arkadiusz Redlicki. W młynie można też było podziwiać okolicznościowe wystawy: wykonane przez przedszkolaków z terenu gminy prace plastyczne z wrzosem w roli głównej; przyciągające wzrok obrazy i ceramikę autorstwa Svitlany Stankevych; ceramikę użytkową wykonaną przez Wandę Wolf oraz ceramikę wykonaną przez uczestników warsztatów ceramicznych i garncarskich, które odbywały się na wcześniejszych imprezach.
Stoisko edukacyjne przygotowało Nadleśnictwo Drewnica, a stoisko z regionalnymi przysmakami – KGW „Gajowianki”. Można było kupić rękodzieło artystyczne wykonane w kamieńczykowskiej pracowni Moja Mija. Na wyprzedaży garażowej można było kupić atrakcyjne towary w niskiej cenie.
Po południu przeboje z okresu międzywojennego zagrała (w zmniejszonym składzie: Łukasz Dabrowski i Tomasz Szcześniak) Kapela z Mostówki. Nogi same rwały się do tańca, gdy kapela zagrała np. „Bal na Gnojnej”, „Tango andrusowkie” czy „Felka Zdankiewicza”.
Niezmienną popularnością cieszyła się pizza z opalanego drewnem pieca, przygotowana przez Sylwię i Patryka Tchórzów a także pieczone w ognisku kiełbaski.
To ostatnia impreza plenerowa zorganizowana w tym roku przez Bractwo.
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość