ZABRODZIE: Posprzątali okolice rzeki Bug (FOTO)

Powiat

ZABRODZIE: Posprzątali okolice rzeki Bug (FOTO)

04.05.2023
autor: opr. ES, fot. Bractwo Zabrodzkie, Jacek Jastalski
Stowarzyszenie Bractwo Zabrodzkie po raz piąty wzięło udział w akcji społecznej Operacja Czysta Rzeka. 22 kwietnia, w Dzień Ziemi, przeprowadziło we współpracy z Gminą Zabrodzie trzy lokalne akcje sprzątania okolic rzek. Dopisała pogoda.
 
W sobotnie przedpołudnie ochotnicy spotkali się w Młynarzach - obok mostu na rzeczce Fiszor i w Niegowie - przy siłowni plenerowej obok SUW. Od organizatorów otrzymali mapy sprzątanego terenu, worki na śmieci, rękawiczki oraz koszulki z logotypami Operacji Czysta Rzeka. Bractwo Zabrodzkie reprezentowali: Arkadiusz Redlicki, Magda Szewczyk i Patryk Tchórz. W akcji sprzątania wzięło udział 56 osób, wśród nich był wójt gminy Zabrodzie Krzysztof Jezierski.
Uczestnicy zebrali 1.650 kg śmieci: butelki szklane i plastikowe, opakowania po posiłkach, konserwy, drut, elementy samochodowe, zużyte gazowe butle turystyczne, folia itp. A mimo to wciąż jest jeszcze co posprzątać.
Miłym zakończeniem akcji było spotkanie uczestników na nadbużańskiej polanie. Czekało na nich ognisko, w którym można było upiec kiełbaski, były też napoje.
Arkadiusz Redlicki, szef lokalnego sztabu, podziękował wszystkim za udział w akcji zbierania śmieci. Szczególne podziękowania skierował do pracowników gminy Zabrodzie, którzy sprawnie odebrali wszystkie odpady. Najmłodsi uczestnicy otrzymali od szefa podziękowania – dyplomy.
***
W maju Bractwo Zabrodzkie zaprasza na dwie imprezy, które odbędą się przy zabytkowym młynie „Nowość” w Niegowie. W piątek 12 maja odbędą się tam gminne zawody w ringo. W programie m.in. posiłek regeneracyjny dla uczestników, ognisko, zwiedzanie zabytkowego młyna, wystawa z okazji 160. rocznicy wybuchu powstania styczniowego. Następnego dnia, w sobotę 13 maja, kolejna Noc Muzeów. Wśród atrakcji jest pizza z pieca opalanego drewnem, zwiedzanie młyna, wystawa w 160. rocznicę wybuchu powstania styczniowego,  wystawa prac Bogny Hiszpańskiej pt. „Mozaiki”, wręczenie nagród zwycięzcom turnieju ringo.
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość