ZABRODZIE: Podsumowania, podziękowania (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Podsumowania, podziękowania (foto)

03.11.2018
autor: Elżbieta Szczuka
Przewodniczący rady na sesji 19 października podsumował mijającą kadencję. Radni i sołtysi otrzymali wydany właśnie album „Gmina Zabrodzie – nadbużańskie krajobrazy”, a wójt od radnych – elegancki zegarek. Żeby – jak zaznaczył przewodniczący – odmierzał mu szczęśliwy czas na emeryturze.
 
Kończy się, trwająca do 16 listopada, kadencja 2014-2018. Przewodniczący rady gminy Janusz Pakuła podsumował mijającą kadencję. Wspomniał, że w jej trakcie zmarł radny Wacław Sternik (luty 2015 r.), a zastąpiła go Maria Podolak. Radnym przybyło dzieci (- Przewodniczący jak śledzi – skomentowała jedna z radnych). Najważniejszym aktem prawnym było uchwalenie Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Zabrodzie.
- Kosztowna impreza, ale wydatek opłacalny – ocenił. – Daje gminie funkcjonowanie na dalsze lata.
Przedstawił też statystykę obecności radnych. Jest jej liderem – ma 92 obecności na sesjach i komisjach. Na pudle znaleźli się z nim jeszcze Ryszard Kostrzewa, Andrzej Strągowski i Tadeusz Chmiel. 
Tadeusz Michalik, który wybeira się na emeryturę, podziękował wszystkim za pracę i współpracę: - Tym, którzy mnie krytykowali i dalej krytykują, to trzeba wybaczyć, bo jesteśmy katolikami. Ale proszę 
o jedną rzecz – mówcie prawdę. Na kłamstwie się daleko nie zajedzie. Dziękuję wszystkim radnym za pracę na rzecz naszej gminy, na rzecz swoich lokalnych społeczności. 
Oficjalne pożegnanie odbędzie się na ostatniej, listopadowej już sesji.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Nie będą Mistrzami Agro 2020

ZABRODZIE: Nie będą Mistrzami Agro 2020

Jak pisaliśmy na początku października, Koło Gospodyń Wiejskich „Gajowianki” z Gaju  zostało nominowane do plebiscytu Mistrzowie Agro 2020 w kategorii Koło Gospodyń Wiejskich Roku. O przejściu do finało wojewódzkiego decydowało głosowanie. Niestety „Gajowianki” uzuyskały zbyt mało głosów. 
zobacz więcej
Powiatowo - Gminne Dożynki w Rząśniku (foto)

Powiatowo - Gminne Dożynki w Rząśniku (foto)

Powiatowo-gminne dożynki w tym roku odbyły się w Rząśniku, w niedzielę 28 sierpnia. – Od starostów dożynkowych otrzymaliśmy bochen chleba wypieczony z ziarna, które dojrzewało na tej ziemi, jako wynik współdziałania Stwórcy i rolnika – podkreślił starosta wyszkowski. – Mieszkańcom wsi dziękuję i kieruję słowa uznania i szacunek za wasz trud, za wieńce dożynkowe.
zobacz więcej
SOMIANKA: Deszczowe dożynki (foto)

SOMIANKA: Deszczowe dożynki (foto)

Gmina Somianka była w tym roku gospodarzem Dożynek Powiatowych. Rolników z całego powiatu zaprosiła w niedzielę 26 sierpnia do Popowa Kościelnego. Wraz ze starostwem zapewniła wiele atrakcji. Nie dopisała tylko pogoda; padał deszcz i było chłodno… jak na ironię, bo przecież w tym roku wielu rolników dotknęła susza.
zobacz więcej
SOMIANKA: Rakowscy przewodniczącymi (foto)

SOMIANKA: Rakowscy przewodniczącymi (foto)

Panowie Rakowscy zostali przewodniczącymi Rady Gminy Somianka: Krzysztof – przewodniczącym, Robert – jego zastępcą. Uroczysta pierwsza sesja kadencji 2018 - 2023, podczas której radni i wójt Andrzej Żołyński złożyli ślubowanie, odbyła się w czwartek 22 listopada.
zobacz więcej