ZABRODZIE: Norwid na jazzowo w Dębinkach (FOTO)

Powiat

ZABRODZIE: Norwid na jazzowo w Dębinkach (FOTO)

21.05.2024
autor: Elżbieta Szczuka
Urzekający koncert „Norwid na jazzowo” odbył się 18 maja w Muzeum Norwida w Dębinkach. Do grających muzyków i wokalistki Dominiki Świątek dołączyły śpiewające w parku ptaki.
 
- Usłyszymy niezwykły koncert, to muzyka najwyższego lotu. Co do tekstów nie muszę przekonywać, ponieważ twórczością Norwida jestem zauroczony – tak Jacenty Matysiak, dyrektor Muzeum Cypriana Norwida zapowiedział koncert „Norwid na jazzowo” w wykonaniu Dominiki Świątek (wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, polonistka, interpretatorka poezji) z zespołem muzyków z górnej półki.
Koncert w ramach Nocy Muzeów 2024 odbył się przed dworem w Dębinkach w sobotę 18 maja. Dla przybyłych zagrali: Janusz Strobel – gitara klasyczna, Łukasz Czekała – skrzypce, Witold Cisło – bas, Andrzej Perkman – pianino, wiersze Norwida recytował Aleksander Trąbczyński.
- Te utwory, które państwo usłyszycie, umuzyczniłam ponad rok temu. Pan dyrektor usłyszał je w klubie Hybrydy i zaprosił nas do Dębinek. Jestem wzruszona, że te wiersze, zaśpiewane i umuzycznione przeze mnie i wspaniale zaaranżowane przez kolegów, zabrzmią w tym miejscu – wyznała Dominika Świątek.
Artystka zaśpiewała m.in. „W Weronie”, „Samotność”, „Pielgrzym”, „Daj mi wstążkę błękitną”, „Święty-pokój”. Aleksander Trąbczyński przeczytał  „Moją ojczyznę”, „Fortepian Chopina”, „Bema pamięci żałobny rapsod”, „Coś ty Atenom zrobił, Sokratesie”. Zachwycona publiczność na bis ponownie usłyszała „Moją piosnkę (I)”.
Dyrektor Jacenty Matysiak zaprosił wszystkich do Dębinek na 2 czerwca - zostaną wznowione niedzielne koncerty w cyklu Fortepian Szopena.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość