ZABRODZIE: Niegów zwyciężył

Powiat

06.09.2017
autor: Małgorzata Wiśniewska
Drużyna z Niegowa wygrała w XV Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Zabrodzie, który w niedzielę 3 września odbył się w Kicinach. Królem strzelców został Sebastian Nadaj z drużyny Obrąb.
W niedzielę na boisku leśnym w Kicinach odbyło się kolejne spotkanie fanów piłki nożnej. I choć tylko amatorskie, emocji nie brakowało. W szranki o przechodni puchar stanęło 6 drużyn: Dębinki, Lipiny, Niegów, Obrąb, „Raki Zabrodzie” oraz Zazdrość.
Zawody rozpoczęły się już o godz. 9. W grupie A znalazły się drużyny: „Raki Zabrodzie”, Lipiny i Obrąb, natomiast w grupie B: Zazdrość, Niegów i Dębinki. Zwycięzcą została młoda, w zupełnie nowym składzie, drużyna Niegów. Drugie miejsce tym razem przypadło piłkarzom z Dębinek, którzy przez trzy poprzednie lata byli niepodważalnymi zwycięzcami i przechodni puchar, będący świadectwem 14-letniej historii piłkarskich zmagań, w roku ubiegłym przejęli na własność. Trzecie miejsce, po zaciekłej walce z Lipinami, z rezultatem 6:1. zdobyła drużyna z Obrębu. Czwarty zespół w końcowej klasyfikacji to mieszkańcy Lipin. V i VI  miejsce zajęły zespoły „Raki Zabrodzie” oraz Zazdrość.
Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz piłki, zaś zdobywcy pierwszych trzech miejsc nagrody – pieniądze na sprzęt sportowy: za III miejsce – 400 zł, za II – 600 zł, zwycięzcy – 800 zł.
Królem strzelców turnieju został Sebastian Nadaj, który w nagrodę otrzymał piłkę.
Puchar, nagrody oraz dyplomy wręczał wójt Tadeusz Michalik (na fot.). Piłkarskim zmaganiom towarzyszyło grono wiernych kibiców. W międzyczasie mogli uczestniczyć w bloku rekreacyjno-sportowym, w grach i zabawach indywidualnych oraz zespołowych, m.in. kamień-papier-nożyce, rakieta-samolot-odrzutowiec, minigolf, do pierwszego trafienia, Bocce. Uczestników nagrodzono sprzętem sportowo-turystycznym oraz słodyczami. Najmłodsi kibice mogli oddać się zabawom na bezpłatnych urządzeniach lunaparkowych. Wspólną zabawę zakończył występ zespołu wokalnego STARTER.