ZABRODZIE: Nie przychodziłem tu po pieniądze

Powiat

ZABRODZIE: Nie przychodziłem tu po pieniądze

29.06.2018
autor: Elżbieta Szczuka
Radni, realizując rozporządzenie rady ministrów, ustalili nowe wynagrodzenie wójta Tadeusza Michalika,  niższe od dotychczasowego o 950 zł brutto. – Obejmując funkcję wójta gminy w 2013 r., nie przychodziłem po pieniądze – zaznaczył wójt.
 
Rozporządzenie Rady Ministrów z 15 maja 2018 r. zmniejsza średnio o 20%  wynagrodzenie pracowników samorządowych zatrudnionych na podstawie wyboru. Wynagrodzenie zasadnicze wójta w gminie do 15 tys. mieszkańców mogło dotychczas wynosić od 4200 do 5900 zł, od 1 lipca br. – od 3400 do 4700 zł. 
Na wynagrodzenie wójta Tadeusza Michalika od 1 kwietnia 2015 r. składało się: wynagrodzenie zasadnicze 5.700 zł, dodatek funkcyjny 1.700 zł, dodatek za wysługę lat 1.140 zł, dodatek specjalny (35%, maksymalny 40%) 2.590 zł, w sumie 11.130 zł brutto.
Propozycję nowego wynagrodzenia wójta przedstawiła skarbnik Wiesława Dąbrowska: zasadnicze 4.700 zł, dodatek funkcyjny 1.900 zł (maksymalny), za wysługę lat (20%) zasadniczego) 940 zł, specjalny (40% zasadnicze + funkcyjny) 2.640 zł, łącznie 10.180 zł brutto.  
- Wójt miał jedno z najniższych wynagrodzeń na terenie naszego powiatu. Obecnie nie mamy zastępcy wójta ani sekretarza gminy, a musimy wójtowi wynagrodzenie zwindować do dołu. Pieniądze w życiu nie najważniejsze, jeszcze na chleb wójtowi starczy – skonstatował przewodniczący rady Janusz Pakuła.
Radni stosunkiem głosów 12:1 zatwierdzili nowe wynagrodzenie wójta, obowiązujące od 1 lipca br.
 
Więcej w wydaniu papierowym NW
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Tablety trafiły do szkół. Będą też laptopy

RZĄŚNIK: Tablety trafiły do szkół. Będą też laptopy

Realizując projekt grantowy „Zdalna Szkoła. Wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w Systemie Kształcenia Zdalnego”, gmina zakupiła 80 tabletów i przekazała je, w zależności od zgłaszanych przez dyrektorów placówek potrzeb, do szkół na terenie gminy. Rozpoczęła procedurę zakupu laptopów. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: W jedności z chorymi i samotnymi (foto)

BRAŃSZCZYK: W jedności z chorymi i samotnymi (foto)

Od 15 lat Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z Wójtem Gminy i Domem Emeryta Księży Orionistów włączają się w obchody Światowego Dnia Chorego. To chrześcijańskie święto obchodzone corocznie 11 lutego, ustanowione zostało przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na życie świętego papieża.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Kolekcjoner i wytwórca siodeł

ZABRODZIE: Kolekcjoner i wytwórca siodeł

Około 40 siodeł zgromadził w prywatnym muzeum Jerzy Siedlarczyk, a zrobił ich około stu. Na razie nie ma uprawnień rzemieślniczych, bo są kłopoty z powołaniem komisji, która mogłaby mu zrobić egzamin w jego zawodzie.  
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Wójt bez wotum zaufania, ale z absolutorium

BRAŃSZCZYK: Wójt bez wotum zaufania, ale z absolutorium

Nietypowa (w naszym powiecie) sytuacja miała miejsce w Gminie Brańszczyk. Część radnych nie szczędziła wójtowi słów krytyki i nie udzieliła mu wotum zaufania, ale przegłosowano absolutorium. - Bardzo dziękuję za udzielenie absolutorium, kredyt zaufania na kolejny rok. Dołożę starań, żeby było lepiej, także jeśli chodzi o wotum zaufania. Trudna to była chwila dla mnie, ale przyjmuję z pokorą - skomentował Wiesław Przybylski. 
zobacz więcej