ZABRODZIE: Minister Błaszczak otworzył posterunek (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Minister Błaszczak otworzył posterunek (foto)

21.12.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Tylu najważniejszych osób w państwie odpowiedzialnych za wewnętrzne bezpieczeństwo kraju jeszcze u nas nie było. Sam minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak w poniedziałek 19 grudnia przyjechał do Zabrodzia, by otworzyć posterunek policji. Towarzyszyło mu najwyższe kierownictwo policji, z komendantem głównym na czele.
Symboliczny klucz odebrał kierownik posterunku asp. sztab Zbigniew Kwieciński. – Dziś służbę rozpocznie pięciu funkcjonariuszy, docelowo obsadę będzie stanowić siedmioosobowa załoga – zapowiedział komendant wojewódzki policji insp. Tomasz Michułka. – Jako przełożony zwracam się o zapewnienie wszelkiej pomocy mieszkańcom gminy, zwykłą, ludzką empatię w rozwiązywaniu codziennych problemów, stanowcze reagowanie na przejawy wszelkiego rodzaju łamania przepisów prawa. 
- Jestem dumny, że odbieramy dzisiaj kolejny posterunek – dodał komendant. – To najlepszy dowód i potwierdzenie, że wsłuchujemy się w oczekiwania społeczne. Służyć społeczeństwu, być blisko społeczeństwa – to dla nas zadanie priorytetowe. Zaufania nie buduje się poprzez kontakt telefoniczny, ale poprzez codzienne relacje. Poprzez to, że otwieramy posterunki, będziemy bliżej państwa. Ufa się temu człowiekowi, którego się zna.
O budowaniu zaufania mówił również minister Błaszczak, o mapie zagrożeń bezpieczeństwa, programie „Dzielnicowy bliżej nas”, aplikacji „Moja komenda”. – Przystąpiliśmy także do odtwarzania zlikwidowanych przez poprzedni rząd koalicji PO-PSL posterunków – podkreślił. – Będą otwierane kolejne, ponieważ rząd, a następnie sejm przyjął Program modernizacji służb mundurowych. Ten program składa się z trzech komponentów: pieniędzy przeznaczonych na infrastrukturę, a więc choćby odtworzenie posterunków, pieniędzy na wyposażenie i podwyżkę wynagrodzeń policjantów i pracowników cywilnych już od stycznia 2017 r. Policjanci muszą być godnie wynagradzani i my do tego doprowadzimy. Państwu policjantom życzę spokojnej służby. Jestem przekonany, że ten posterunek będzie miejscem, do którego wszyscy ci, którzy czują zagrożenie, będą zawsze mogli przyjść.
Przekonany jest o tym również komendant główny policji nadinsp. Jarosław Szymczyk: - Wierzę głęboko, że to kolejne miejsce, gdzie policjanci bardzo szybko znajdą uznanie, wsparcie, zrozumienie, współpracę z władzami samorządowymi i mieszkańcami. Nawet najlepiej wyposażona policja nie jest w stanie realizować swoich obowiązków bez dobrej współpracy i dialogu ze społeczeństwem. Musimy być po prostu blisko siebie. Wierzę, że ten kierunek w Zabrodziu bardzo szybko przyniesie wymierne efekty w postaci poprawy bezpieczeństwa, czego na 2017 r. państwu i sobie życzę.
Za pomoc w odtworzeniu posterunku komendant wojewódzki podziękował władzom samorządowym. – Dzisiejsze wydarzenie było oczekiwane przez mieszkańców. Chcę podziękować radnym za wsparcie i zrozumienie moich starań o przywrócenie tego posterunku – dodał wójt Tadeusz Michalik.
Posterunek poświęcił kapelan wyszkowskich policjantów ks. Wojciech Goryszewski. W uroczystości wzięli udział m.in. samorządowcy gminy i powiatu, wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera oraz liczni policjanci wyszkowskiego garnizonu, z komendantem insp. Michałem Toporkiewiczem na czele.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość