ZABRODZIE: Minister Błaszczak otworzył posterunek (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Minister Błaszczak otworzył posterunek (foto)

21.12.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Tylu najważniejszych osób w państwie odpowiedzialnych za wewnętrzne bezpieczeństwo kraju jeszcze u nas nie było. Sam minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak w poniedziałek 19 grudnia przyjechał do Zabrodzia, by otworzyć posterunek policji. Towarzyszyło mu najwyższe kierownictwo policji, z komendantem głównym na czele.
Symboliczny klucz odebrał kierownik posterunku asp. sztab Zbigniew Kwieciński. – Dziś służbę rozpocznie pięciu funkcjonariuszy, docelowo obsadę będzie stanowić siedmioosobowa załoga – zapowiedział komendant wojewódzki policji insp. Tomasz Michułka. – Jako przełożony zwracam się o zapewnienie wszelkiej pomocy mieszkańcom gminy, zwykłą, ludzką empatię w rozwiązywaniu codziennych problemów, stanowcze reagowanie na przejawy wszelkiego rodzaju łamania przepisów prawa. 
- Jestem dumny, że odbieramy dzisiaj kolejny posterunek – dodał komendant. – To najlepszy dowód i potwierdzenie, że wsłuchujemy się w oczekiwania społeczne. Służyć społeczeństwu, być blisko społeczeństwa – to dla nas zadanie priorytetowe. Zaufania nie buduje się poprzez kontakt telefoniczny, ale poprzez codzienne relacje. Poprzez to, że otwieramy posterunki, będziemy bliżej państwa. Ufa się temu człowiekowi, którego się zna.
O budowaniu zaufania mówił również minister Błaszczak, o mapie zagrożeń bezpieczeństwa, programie „Dzielnicowy bliżej nas”, aplikacji „Moja komenda”. – Przystąpiliśmy także do odtwarzania zlikwidowanych przez poprzedni rząd koalicji PO-PSL posterunków – podkreślił. – Będą otwierane kolejne, ponieważ rząd, a następnie sejm przyjął Program modernizacji służb mundurowych. Ten program składa się z trzech komponentów: pieniędzy przeznaczonych na infrastrukturę, a więc choćby odtworzenie posterunków, pieniędzy na wyposażenie i podwyżkę wynagrodzeń policjantów i pracowników cywilnych już od stycznia 2017 r. Policjanci muszą być godnie wynagradzani i my do tego doprowadzimy. Państwu policjantom życzę spokojnej służby. Jestem przekonany, że ten posterunek będzie miejscem, do którego wszyscy ci, którzy czują zagrożenie, będą zawsze mogli przyjść.
Przekonany jest o tym również komendant główny policji nadinsp. Jarosław Szymczyk: - Wierzę głęboko, że to kolejne miejsce, gdzie policjanci bardzo szybko znajdą uznanie, wsparcie, zrozumienie, współpracę z władzami samorządowymi i mieszkańcami. Nawet najlepiej wyposażona policja nie jest w stanie realizować swoich obowiązków bez dobrej współpracy i dialogu ze społeczeństwem. Musimy być po prostu blisko siebie. Wierzę, że ten kierunek w Zabrodziu bardzo szybko przyniesie wymierne efekty w postaci poprawy bezpieczeństwa, czego na 2017 r. państwu i sobie życzę.
Za pomoc w odtworzeniu posterunku komendant wojewódzki podziękował władzom samorządowym. – Dzisiejsze wydarzenie było oczekiwane przez mieszkańców. Chcę podziękować radnym za wsparcie i zrozumienie moich starań o przywrócenie tego posterunku – dodał wójt Tadeusz Michalik.
Posterunek poświęcił kapelan wyszkowskich policjantów ks. Wojciech Goryszewski. W uroczystości wzięli udział m.in. samorządowcy gminy i powiatu, wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera oraz liczni policjanci wyszkowskiego garnizonu, z komendantem insp. Michałem Toporkiewiczem na czele.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Kultywują regionalne dziedzictwo (FOTO)

ZABRODZIE: Kultywują regionalne dziedzictwo (FOTO)

Warsztaty ceramiczne/garncarskie i rzeźbiarskie, zwiedzanie zabytkowego młyna, wycieczka do „Samarii” (pałacyk w Niegowie, w którym mieści się klasztor Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Samarytanek Krzyża Chrystusowego), konkurs na domową pizzę, kino plenerowe, zabawy i konkursy dla dzieci – to atrakcje przygotowane przez stowarzyszenie Bractwo Zabrodzkie w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Uroczystości pogrzebowe śp. Stanisława Pisarskiego ps. Sęp (FOTO)

RZĄŚNIK: Uroczystości pogrzebowe śp. Stanisława Pisarskiego ps. Sęp (FOTO)

W Lubielu Nowym 8 września odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. Stanisława Pisarskiego ps. Sęp, ofiary terroru stalinowskiego, członka lokalnych struktur Narodowych Sił Zbrojnych działających na terenie powiatu wyszkowskiego. Został zamordowany 29 stycznia 1946 r. na terenie Więzienia Karno-Śledczego Warszawa III, tzw. Toledo, a ciało ukryto w nieznanym miejscu. Jego szczątki zostały odnalezione w kwietniu 2017 r. podczas prac ekshumacyjnych prowadzonych przez Biuro Poszukiwań i Identyfikacji IPN na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Rocznica akcji Burza i mordu w Lipniaku-Majoracie (FOTO)

DŁUGOSIODŁO: Rocznica akcji Burza i mordu w Lipniaku-Majoracie (FOTO)

Akcja „Burza”, przeprowadzona przez Polskie Państwo Podziemne i konspiracyjne siły zbrojne, to jedna z najdramatyczniejszych kart naszej historii. Była świadectwem, że Polska żyje i zbrojnie upomina się o swoje suwerenne prawa. To był symbol polskiej wolności. Jeden z ważnych rozdziałów tych heroicznych wydarzeń miał miejsce w okolicach nadleśnictwa w Pecynce, ważnego ośrodka konspiracyjnego Puszczy Białej. W pobliskim Lipniaku-Majoracie miał miejsce mord dokonany na kilkuset osobach.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Piknik Ekologiczny na podsumowanie sprzątania świata (FOTO)

DŁUGOSIODŁO: Piknik Ekologiczny na podsumowanie sprzątania świata (FOTO)

We współpracy z Urzędem Gminy w Długosiodle oraz zespołem edukatorów A&M Art of Nature 21 września w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Długosiodle odbył się Piknik Ekologiczny. Był podsumowaniem działań całej społeczności szkolnej w związku z przypadającą w tym roku po raz 30. akcją Sprzątanie Świata, która odbyła się pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi”.
zobacz więcej