ZABRODZIE: Mikołajkowe uciechy w bibliotece

Powiat

ZABRODZIE: Mikołajkowe uciechy w bibliotece

13.12.2017
autor: Elżbieta Szczuka
Po raz pierwszy Gminna Biblioteka Publiczna w Zabrodziu zaprosiła dzieci na zabawę mikołajkową i była to udana impreza. Przyszło około setki dzieci w różnym wieku, najmłodsi z rodzicami. 
Mikołajkowe spotkanie odbyło się  8 grudnia w sali widowiskowej GOK. W organizacji zabaw i konkursów pracownikom biblioteki pomogła profesjonalna agencja. Dużo dzieci przyszło w przebraniach, pojawili się m.in.: królewny, kot, smok, policjant, strażak, korsarz (w damskim wydaniu), Spider-Man. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, w których dzieci chętnie brały udział: kącik wizażu, konkursy o tematyce mikołajkowej i  sprawnościowe, gry i zabawy. Był bufet z napojami i słodyczami. Ze słodkimi prezentami przybył też Mikołaj. Wspólnie z pomocnikami wybrał króla i królową balu – królową została Sylwia z Obrębu, król pochodzi z Głuch. 
Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał słodki miniprezent mikołajkowy.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Muzyka w centrum kultury

DŁUGOSIODŁO: Muzyka w centrum kultury

Centrum kultury w Długosiodle zaprasza dzieci, młodzież oraz dorosłych do udziału w zajęciach muzycznych, które prowadzi Zbigniew Zdunek.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Konkurs wiedzy o Brańszczyku (foto)

BRAŃSZCZYK: Konkurs wiedzy o Brańszczyku (foto)

23 maja w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Brańszczyku. Do zmagań przystąpiło 13 uczestników. Do składu komisji konkursowej zaproszono dyrektor Gminnego Domu Kultury w Brańszczyku Marylę Puścian, dyrektor ZSS Elżbietę Piórkowską i nauczycielkę ZSS Ewelinę Ginko.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Konkurs na dyrektora Gminnego Domu Kultury

BRAŃSZCZYK: Konkurs na dyrektora Gminnego Domu Kultury

Wójt Gminy Brańszczyk ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Gminnego Domu Kultury. Po zwolnieniu, przebywającej nadal na zwolnieniu lekarskim wieloletniej dyrektor GDK Marii Puścian, przez 3 miesiące p.o. dyrektor jest Monika Andrzejewska. Wybranemu w drodze konkursu kandydatowi wójt chce powierzyć stanowisko dyrektora na 3 lata. Kandydaci mogą zgłaszać się do 17 maja do godz. 15. Ogłoszenie o konkursie na stronie internetowej gminy zostało zamieszczone 9 maja. 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Ten obiekt jest wasz (foto)

DŁUGOSIODŁO: Ten obiekt jest wasz (foto)

Otwarcie stadionu w Długosiodle było wielkim świętem nie tylko miejscowej drużyny Wymakracz Długosiodło, ale całej lokalnej społeczności. Ze względu na rozciągający się wokół las, to bez wątpienia najpiękniej położony stadion w okolicy. Mecz otwarcia Wymakracz wygrał 6:5 z drużyną Oldboyów Długosiodło.
zobacz więcej