ZABRODZIE: Laureat konkursu polonistycznego

Powiat

ZABRODZIE: Laureat konkursu polonistycznego

23.06.2017
autor: Adam Bogdanowicz, opr. ES
Michał Świętoń, uczeń klasy VI  Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Henryka Nowackiego w Adelinie, jest laureatem Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Do konkursu przygotowywała go nauczycielka Ewa Strzelczyk.
Zaczęło się od etapu szkolnego, który odbył się 3 listopada 2016 r. Uczestniczyło w nim 9 uczniów. Temat przewodni konkursu to „Podróż niejedno ma imię”. Wśród lektur obowiązujących znalazły się między innymi „Mitologia grecka” i „Przygody Odyseusza”. Warunkiem zakwalifikowania się do etapu rejonowego było uzyskanie ponad 80% punktów z testu. Udało się to jedynie Michałowi Świętoniowi. 
W etapie rejonowym, który odbył się w Ostrołęce  w styczniu, znalazło się 54 uczniów. Poza znajomością lektur uczniowie musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością gramatyki, ortografii i różnych form wypowiedzi. Finał konkursu polonistycznego odbył się 28 lutego w  Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie – pisało go 147 uczniów klas IV-VI z całego województwa mazowieckiego. Wyłoniono 113 laureatów.
Uroczystość podsumowująca konkursy przedmiotowe (polonistyczny, matematyczny, miniLOGIA) dla uczniów szkół podstawowych odbyła się 23 maja również w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie. Laureaci otrzymali zaświadczenia, na podstawie których będą mogli wybrać sobie dowolną szkołę średnią bez zdawania egzaminu wstępnego.
 
 
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość