ZABRODZIE: Jubileusze małżeńskie (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Jubileusze małżeńskie (foto)

16.10.2018
autor: Elżbieta Szczuka
Medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” parom zameldowanym na terenie gminy, które przeżyły wspólnie 50 lat, wójt Tadeusz Michalik wręczył w sobotę 13 października. Na uroczystości wyróżniono też pary, które przeżyły razem 60 lat. 
 
Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele w Niegowie, podczas której modlono się w intencji par obchodzących 50. i 60. rocznicę zawarcia związków małżeńskich. 
- Tylko wytrwali będą jedli dojrzałe owoce. Patrzę na was – zwrócił się do jubilatów ks. proboszcz Andrzej Rybicki – i nie mam wątpliwości, że trochę i waszego życia jest w tym powiedzeniu. Gdyby nie wasza wytrwałość i mądrość, zapewne dziś nie byłoby tej uroczystości, nie byłoby was tutaj. Dziś proszę o Boże błogosławieństwo dla was. Prośmy Boga, żeby obdarzał was wszystkimi darami, a przede wszystkim zdrowiem. 
Zdrowia życzyli jubilatom również organizatorzy uroczystości, której dalsza część odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury. Dostojne pary i ich bliskich powitali dyrektor GOK Małgorzata Wiśniewska oraz wójt Tadeusz Michalik, który następnie, w towarzystwie przewodniczącego rady gminy Janusza Pakuły i zastępcy kierownika USC Renaty Wiśniewskiej, przypinał jubilatom przyznane przez Prezydenta RP medale.

Złote gody świętowali:
 • Irena i Kazimierz Gizowie,
 • Marianna i Edward Jeziorscy,
 • Adela i Marian Kaczyńscy,
 • Pelagia i Józef Kamińscy,
 • Helena i Wojciech Kłębkowie,
 • Justyna i Zdzisław Kryszkiewiczowie,
 • Helena i Kazimierz Michalikowie,
 • Maria i Jan Rosowie,
 • Teresa i Adam Teodorczykowie,
 • Teresa i Stanisław Gołaszewscy,
 • Mirosława i Ryszard Oparowie.
   
Upominki od wójta otrzymały również pary obchodzące diamentowe gody: Leokadia i Wacław Borkowscy, Czesława i Franciszek Wawryłowie, Władysława i Czesław Reniewiczowie, a także (nieobecni w GOK) Zofia i Stanisław Sajnogowie oraz Barbara i Stanisław Oleksiakowie. 
Strzeliły korki szampana, jubilatom zaśpiewano „Sto lat”. Po smacznym obiedzie na salę wjechał tort. Okolicznościowy program artystyczny przygotował zespół ludowy „Sława”, pod kierunkiem i przy akompaniamencie Ewy Rytelewskiej.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Gmina będzie czipowała psy

DŁUGOSIODŁO: Gmina będzie czipowała psy

Gmina zaostrza walkę z bezdomnością zwierząt i brakiem odpowiedzialności właścicieli. Ma temu służyć czipowanie psów, które samorząd będzie przeprowadzał sukcesywnie w poszczególnych miejscowościach.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Tylko te zmiany, które muszą być (foto)

RZĄŚNIK: Tylko te zmiany, które muszą być (foto)

Na sesji 11 października radni przegłosowali konieczne zmiany w statucie gminy. Wiążą się one z ustawą sejmową, uchwaloną 18 stycznia br., dotyczącą zwiększenia udziału obywateli w funkcjonowaniu samorządu. – Zmiany, które proponujemy teraz wprowadzić, to tylko te zmiany, które muszą być – wyjaśnił sekretarz gminy. Wójt, ponieważ była to ostatnia sesja przed wyborami, podziękował radnym za 4-letnią współpracę.   
zobacz więcej
ZABRODZIE: Warsztaty teatralne dla dzieci

ZABRODZIE: Warsztaty teatralne dla dzieci

Gminny Ośrodek Kultury w Zabrodziu zaprasza dzieci (sprawne manualnie) w wieku 7-12 lat na warsztaty teatralne w dniach 24-28 lipca. Dzieci będą samodzielnie i według własnego pomysłu wykonywać lalki teatralne. Na zakończenie warsztatów przewidziany jest wspólny występ, podczas którego za pomocą krótkich tekstów i animacji mali twórcy będą ożywiać swoje lalki.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Kajo górą (foto)

RZĄŚNIK: Kajo górą (foto)

- tak dopingowali koleżanki i koledzy Kajetana Karłowicza, ucznia VII klasy Szkoły Podstawowej w Porządziu. Nic dziwnego, że w konkursie wokalnym ,,Wygraj Szansę”, który odbył się 25 marca w Ostrołęckim Centrum Kultury w Ostrołęce, wyśpiewał III miejsce. 
zobacz więcej