ZABRODZIE: Joanna Bala powalczy o stanowisko wójta

Powiat

ZABRODZIE: Joanna Bala powalczy o stanowisko wójta

21.02.2024
autor: Sylwia Bardyszewska
Nie do sejmiku, a na wójta Gminy Zabrodzie postanowiła startować Joanna Bala. Dla wielu to może być dość zaskakująca wiadomość.
 
Przypomnijmy, że w wyborach samorządowych w 2018 r. Joanna Bala z powodzeniem startowała z listy Prawa i Sprawiedliwości do Sejmiku Województwa Mazowieckiego. 17.817 głosów dało jej wówczas mandat. W 2023 r. ubiegała się o mandat poselski, którego jednak nie zdobyła (zagłosowało na nią 5.889 osób).
Joanna Bala była oczywistą kandydatką do sejmiku na kolejną kadencję. Może więc dziwić fakt, że zdecydowała się jednak startować na wójta Gminy Zabrodzie - oczywiście jako kandydatka Prawa i Sprawiedliwości. 
- To moja indywidualna, bardzo przemyślana decyzja - mówi w rozmowie z „Nowym Wyszkowiakiem”. - Doświadczenie zdobyte w Sejmiku Województwa Mazowieckiego chcę przełożyć na grunt samorządu lokalnego, wykorzystać je dla równomiernego rozwoju mojej gminy.
Wiadomo, że o stanowisko będzie ubiegał się obecny wójt Krzysztof Jezierski, który kandyduje z lokalnego komitetu Wspólnie dla Zabrodzia. Nieoficjalnie mówi się, że oprócz niego i Joanny Bali wystartuje jeszcze dwóch panów.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość