ZABRODZIE: Jarzębinowe pożegnanie lata (FOTO)

Powiat

ZABRODZIE: Jarzębinowe pożegnanie lata (FOTO)

08.10.2021
autor: Elżbieta Szczuka, fot. Arkadiusz Redlicki
Stowarzyszenie „Bractwo Zabrodzkie” po raz siódmy zaprosiło do niegowskiego młyna na piknik rodzinny „Pożegnanie Lata”. W tym roku, w niedzielę 3 października, głównym tematem była jarzębina. Zebrano ponad 10 tys. zł dla Adasia Wernio.
 
Impreza trwała ok. 6 godzin, pogoda dopisała. W programie m.in. były zabawy i konkurencje sportowe dla dzieci i młodzieży, zwiedzanie zabytkowego młyna „Nowość”, wystawy plastyczne przygotowane przez przedszkolaków i uczestników warsztatów w Dębinkach, fotograficzna. Stoisko edukacyjne wystawiło Nadleśnictwo Drewnica. Na przejażdżki wozem cygańskim zapraszał Jan Ślendak. W organizacji pomagali uczniowie – wolontariusze ze szkół w Zabrodziu i Adelinie. 
Było coś dla ducha i dla ciała. Stoiska z ciastami przygotowały panie z KGW z Zabrodzia i uczniowie. Serwowano dania gorące, można było też piec kiełbaski nad ogniskiem. Szczególnym powodzeniem cieszyła się pizza, upieczona w piecu węglowym (ponad 100 sztuk).   
Przeprowadzono także charytatywną wyprzedaż garażową na rzecz Adasia Wernio. Pieniądze na zakup dla niego sprzętu rehabilitacyjnego zbierano też ze sprzedaży wypieków i przejażdżki wozem. W sumie zebrano ponad 10 tys. zł.
– Impreza się udała, było bardzo dużo osób – mówi prezes Bractwa Zabrodzkiego Arkadiusz Redlicki. –  Odwiedzili nas też członkowie warszawskiego PTTK.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Razem dla Marysi

SOMIANKA: Razem dla Marysi

Marysia urodziła się wcześniakiem. Zmaga się z nieuleczalną chorobą układu pokarmowego i niedosłuchem. Przeszła już wiele skomplikowanych operacji. Wymaga rehabilitacji i stałej opieki specjalistycznej. Można jej pomóc, wpłacając środki na konto fundacji „Zdążyć z pomocą”, a także przekazując materiały higieniczne. Ich zbiórkę, która trwa do 10 czerwca, zorganizowała szkoła w Ulasku. 
zobacz więcej
SOMIANKA: Powinniśmy być ludźmi, którzy budują mosty (foto)

SOMIANKA: Powinniśmy być ludźmi, którzy budują mosty (foto)

s. Remigiusz Stacherski, proboszcz parafii w Popowie Kościelnym, uczestniczył z grupą parafian, podczas Światowych Dni Młodzieży, w spotkaniu z papieżem Franciszkiem  na Jasnej Górze. Uczestnikami ŚDM w Krakowie były też trzy jego młode parafianki i dwóch szafarzy nadzwyczajnych Komunii Świętej. – Po tej pielgrzymce będzie w Polsce więcej ludzi, którzy o nim powiedzą „Nasz Papież” – uważa ks. proboszcz, którego poprosiliśmy, by podzielił się z nami swoimi wrażeniami z tego niezwykłego spotkania.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Gitarzyści w plenerze podsumowują rok nauki (foto)

BRAŃSZCZYK: Gitarzyści w plenerze podsumowują rok nauki (foto)

Dwie grupy gitarowe z Brańszczyka i Poręby 20 czerwca uczestniczyły w ostatnim przedwakacyjnym spotkaniu, zorganizowanym przez Gminny Dom Kultury w plenerze – na przystani promowej w Nakle. Podsumowano szkolny rok nauki gry na gitarze oraz nagrodzono uczestników zajęć prowadzonych przez instruktora Marka Rozenka. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Dyskusja na temat WKS

RZĄŚNIK: Dyskusja na temat WKS

Na realizację programu współpracy z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego gmina na 2018 r. zaplanowała 90 tys. zł. Mimo że sprawa była dyskutowana na komisjach, także na sesji wywołała emocje i dyskusję, szczególnie wokół WKS Rząśnik.
zobacz więcej